ولادت امام موسی کاظم (ع)
1389/11/30 19:09:12
سرویس سیاسی
در کارگروه تخصصی رسیدگی به طرح نظارت مجلس بر امور نمایندگان مطرح شد؛

تعیین حدود مجازات برای نمایندگان خاطی

تعیین مجازات نمایندگان خاطی مجلس در چارچوب طرح نظارت بر نمایندگان در جلسه امروز(شنبه)کارگروه تخصصی رسیدگی به طرح نظارت مجلس بر امور نمایندگان مطرح شد.
تعیین حدود مجازات برای نمایندگان خاطی تعیین مجازات نمایندگان خاطی مجلس در چارچوب طرح نظارت بر نمایندگان در جلسه امروز(شنبه)کارگروه تخصصی رسیدگی به طرح نظارت مجلس بر امور نمایندگان مطرح شد. https://cdn.icana.ir/d/019/55.jpg تعیین,حدود,مجازات,برای,نمایندگان,خاطی Icana

"موسی قربانی" در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، گفت: در جلسه امروز(شنبه) کارگروه تخصصی رسیدگی به طرح نظارت مجلس بر امور نمایندگان، مباحثی همچون تعیین اعضای هیأت نظارت، وظایف این هیأت و نحوه مجازات نمایندگان مجرم به عنوان چارچوب اصلی این طرح مطرح شدند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در خصوص اعضای هیأت نظارت بر نمایندگان گفت: اعضای این هیأت متشکل از "محمد ابراهیم نکونام" رییس کمیسیون اصل نود، "علی شاهرخی" رییس کمیسیون حقوقی و قضایی، یک نفر از نواب رییس مجلس و چهار نفر از نمایندگان به انتخاب سایر نمایندگان مجلس خواهد بود.

قربانی تشریح کرد: 8 نفر از نمایندگان از سوی رییس مجلس، نواب رییس مجلس و روسای کمیسیون‌های مجلس انتخاب شده و پس از آن، نمایندگان باید از میان 8 نماینده برگزیده، 4 نفر را به عنوان اعضای هیأت نظارت معرفی کنند.

سخنگوی کمیسیون مشترک بررسی طرح نظارت برنمایندگان به تشریح وظایف این هیأت پرداخت و گفت: رسیدگی به گزارش‌های مجرمانه و خلاف قانون نمایندگان از جمله وظایف هیأت نظارت در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص نحوه مجازات نمایندگان خاطی گفت: مجازات نمایندگان از سطح تذکر شفاهی و کتبی شروع شده و در صورت نیاز، نمایندگان خاطی از سمت نمایندگی برکنار خواهند شد.

قربانی افزود: برکناری و عدم اجازه برای حضور در سمت‌هایی همچون عضویت در هیأت رییسه، کمیسیون، مجامع و شوراهای مجلس از جمله مجازات‌هایی است که برای نمایندگان مجرم در نظر گرفته شده است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در صورت صلاحدید و تصویب مجلس به منظور برخورد با نمایندگانی که اعمال مجرمانه سنگینی را مرتکب شده باشند، این نمایندگان به صورت دائم یا موقت از سمت نمایندگی کنار گذاشته‌خواهند شد.

قربانی در پایان از طرح این مباحث در کمیسیون مشترک بررسی طرح نظارت برنمایندگان خبر داد و افزود: این مباحث در جلسه هفته بعد کمیسیون مطرح خواهد شد.

اعضای کمیسیون آییننامه داخلی، حقوقی و قضایی و کمیسیون اصل ۹۰مجلس، اعضای کمیسیون مشترک بررسی" طرح نظارت برنمایندگان" هستند.

توجه به عملکرد نمایندگان در زمینه مباحث مالی  و نظارت بر داراییهای آنها از جمله مباحث مورد توجه در طرح نظارت بر نمایندگان است. این طرح پس از دیدار خرداد ماه امسال نمایندگان مجلس با رهبر معظم انقلاب و تأکید حضرت آیت‌الله خامنه‌ای براعمال نظارت بر مجلس با امضای 79  نماینده مجلس تهیه شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet