عید سعید غدیرخم
1389/12/01 11:26:18
سرویس اقتصادی
ترابی با اشاره به عدم پرداخت سهم صنعت از درآمد یارانه ها:

بوروکراسی و کمبود منابع از توسعه صنعتی ایران جلوگیری می‌کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان این که دولت در پرداخت سهم بخش صنعت از محل درآمد خود از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها با مشکل روبه‌رو است، گفت: با بوروکراسی موجود و با شعار دادن و حکم صادر کردن نمی توان مشکلات بخش صنعت را برطرف کرد.
بوروکراسی و کمبود منابع از توسعه صنعتی ایران جلوگیری می‌کند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان این که دولت در پرداخت سهم بخش صنعت از محل درآمد خود از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها با مشکل روبه‌رو است، گفت: با بوروکراسی موجود و با شعار دادن و حکم صادر کردن نمی توان مشکلات بخش صنعت را برطرف کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/454.jpg بوروکراسی,و,کمبود,منابع,از,توسعه,صنعتی,ایران,جلوگیری,می‌کند Icana

"عبدالرضا ترابی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با تأکید بر محقق کردن فرمایش های مقام معظم رهبری درباره سیاست های کلی تشویق سرمایه گذاری تصریح کرد: فرمایش های ایشان در زمینه تشویق سرمایه گذاری در راستای رشد اقتصادی کشور است.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی، از نحوه جذب سرمایه گذاری خارجی در بخش های مختلف در کشور انتقاد کرد و گفت: با توجه به برنامه چشم انداز 20 ساله، باید تا پایان این برنامه بیش از یکهزار میلیارد دلار سرمایه خارجی جذب کنیم، در حالی که تا کنون با گذشت پنج سال از این برنامه تنها 20 میلیارد دلار سرمایه خارجی جذب کرده ایم که بیشتر این سرمایه گذاری ها در بخش نفت و گاز بوده است.

تحریم، علت عدم جذب سرمایه گذاری خارجی

ترابی، تحریم های کشورهای غربی علیه ایران را یکی از دلایل عدم جذب سرمایه گذار خارجی در کشور خواند و افزود: ایران امن ترین کشور منطقه برای سرمایه گذاران خارجی است.

وی درباره استفاده کم از سرمایه گذاران کشورهای شرق آسیا گفت: ما می توانیم از سرمایه گذاری کشورهای شرق آسیا از جمله چین، ژاپن و کره در داخل استفاده کنیم، اما با توجه به فشارهای سیاسی کشورهای غربی بر این کشورها درباره سرمایه گذاری آنها در ایران، سرمایه گذاران طرح ها را نیمه کاره رها می کنند.

باید به سرمایه گذاران داخلی توجه کنیم

ترابی افزود: با توجه به مشکلات به وجود آمده در زمینه جذب سرمایه گذار خارجی بعد از اعمال تحریم های کشورهای غربی علیه ایران، باید به سرمایه گذاران داخلی و سرمایه گذاران ایرانی مقیم کشورهای دیگر که علاقه زیادی به سرمایه گذاری در ایران دارند، بیشتر توجه کنیم.

نماینده مردم گرمسار در مجلس، از بوروکراسی داخلی کشور به عنوان یکی دیگر از علت های عدم جذب سرمایه گذار خارجی در کشور یاد کرد و اظهار داشت: قانون استفاده از بانک ها و شرکت های بیمه خارجی، در کشور تصویب شد، اما مسئولان با کم توجهی جلوی این سرمایه گذاری را گرفتند.

ترابی با بیان این که بی کاری یکی از مشکلات موجود در بخش کارآفرینی در کشور است و گفت: این موضوع یکی از مشکلات بخش صنعت کشور برای رقابت در بازارهای جهانی است.

الگوبرداری از چین و مالزی

این کارشناس عمران، الگو برداری از کشورهایی مانند چین و مالزی را راهکار برطرف کردن این مشکلات خواند.

ترابی بالا بودن قیمت مواد خام تحویلی به بخش صنعت، دست مزد نیروی انسانی و بالا بودن قیمت سوخت مورد نیاز بخش صنعت بعد از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها را مشکلات اصلی موجود در زمینه صنعت برای رقابت در بازار جهانی خواند و افزود: دولت با ندادن سهم 30 درصدی بخش صنعت از محل درآمد خود در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، این مشکلات را بیشتر می کند.

وی از نبود منابع مالی (پول) به عنوان علت اصلی دولت برای ندادن سهم بخش صنعت، در اجرای قانون هدفمندی یارانه یاد کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان این که صنعت کشور اکنون توانایی رقابت در بازار جهانی را ندارد، گفت: با شعار دادن و حکم صادر کردن نمی توانیم مشکلات موجود در بخش صنعت را برطرف کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet