خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/12/01 10:15:18
سرویس اقتصادی
با حمایت مجلس،

نقش‌آفرینی اتاق‌های بازرگانی در اقتصاد کشور توسعه می‌یابد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی انتخابات اتاق‌های بازرگانی در نشست این هفته شورای عالی سیاست‌های کلی اصل ۴۴ خبر داد و گفت: مجلس، بودجه های مناسبی برای نقش‌آفرینی بیشنر اتاق‌های بازرگانی در اقتصاد کشور در نظر گرفته است.
نقش‌آفرینی اتاق‌های بازرگانی در اقتصاد کشور توسعه می‌یابد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی انتخابات اتاق‌های بازرگانی در نشست این هفته شورای عالی سیاست‌های کلی اصل 44 خبر داد و گفت: مجلس، بودجه های مناسبی برای نقش‌آفرینی بیشنر اتاق‌های بازرگانی در اقتصاد کشور در نظر گرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/390.jpg نقش‌آفرینی,اتاق‌های,بازرگانی,در,اقتصاد,کشور,توسعه,می‌یابد Icana

"شهباز حسن پوربیگلری" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با بیان این که نشست شورای عالی سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی سه شنبه سوم اسفند ماه برگزار می شود، گفت: انتخابات اتاق های بازرگانی در دستور کار این نشست است.

نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مقام معظم رهبری، اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی را موجب رشد اقتصادی، افزایش بهره وری، رونق فضای کسب و کار، کاهش تورم، افزایش اشتغال، گسترش صادرات، رشد تولید و سرمایه گذاری، بهبود ساختارها و فرآیندهای اقتصادی، در همه حوزه ها برشمرده‌اند.

وی ادامه داد: این اهداف با حضور بخش خصوصی از طریق تغییر مالکیت دولتی به خصوصی محقق می شود.

وی با یادآوری برنامه پنجم توسعه در اجرای اصل 44 قانون اساسی، بر نقش ویژه بخش خصوصی با محوریت اتاق بازرگانی، تصریح کرد: از 26 ماده بخش خصوصی، 10 ماده آن به طور مستقیم بر اتاق بازرگانی تأکید دارد و مجلس شورای اسلامی نیز بودجه های مناسبی در قیاس با گذشته برای اتاق ها در نظر گرفته است تا در اقتصاد کشوربیشترنقش آفرینی کنند.

حسن پور با تأکید بر اهمیت ویژه انتخابات اتاق بازرگانی در دوره جدید گفت: اعضای اتاق در دوره جدید باید براساس آگاهی، توانمندی و شایسته گرایی انتخاب شوند و اتاق بازرگانی هم از همه ظرفیت های اعضای اتاق استفاده کرده و اتاق به محلی برای پشتیبانی فکری و عملی اجرای اصل 44 و برنامه پنجم توسعه و طرح تحول اقتصادی و هدفمند کردن یارانه ها تبدیل شود که این مهم با حضور افراد دارای صلاحیت با تجربه خبره، دلسوز و پیگیر محقق می شود.

وی با بیان این که بخش خصوصی با شرایط جدید اقتصادی باید آماده ایفای این نقش های بزرگ و پذیرش مسئولیت های سنگین در حوزه اقتصادی کشور باشد، یادآور شد:  باید این ظرفیت و آمادگی در درون فعالان اقتصادی از طریق ایجاد تشکل های فعال و پرتلاش فراهم شود.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: نقش اتاق بازرگانی به عنوان مرجع و پارلمان بخش خصوصی در تشکل بخشی فعالان اقتصادی و مشارکت دادن همه مردم در اقتصاد فرامعیشتی، اهمیت خاصی دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet