ولادت امام موسی کاظم (ع)
1389/12/01 10:06:24
سرویس صحن
لاریجانی:

آمریکا باید تاوان رفتارهای وحشیانه با انقلاب‌های منطقه را بپردازد

رییس قوه مقننه جمهوری اسلامی ایران حمایت مجلس شورای اسلامی از انقلاب های ستم کشیده منطقه در مواجهه با استعمار آمریکا و استبداد وابسته را اعلام کرد و به آمریکا هشدار داد که باید تاوان رفتارهای وحشیانه با این انقلاب‌ها را بپردازد.
آمریکا باید تاوان رفتارهای وحشیانه با انقلاب‌های منطقه را بپردازد رییس قوه مقننه جمهوری اسلامی ایران حمایت مجلس شورای اسلامی از انقلاب های ستم کشیده منطقه در مواجهه با استعمار آمریکا و استبداد وابسته را اعلام کرد و به آمریکا هشدار داد که باید تاوان رفتارهای وحشیانه با این انقلاب‌ها را بپردازد. https://cdn.icana.ir/d/019/11.jpg آمریکا,باید,تاوان,رفتارهای,وحشیانه,با,انقلاب‌های,منطقه,را,بپردازد Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" رییس قوه مقننه کشورمان در جلسه علنی روز یک‌شنبه یکم اسفند ماه در نطق پیش از دستور خود ضمن تبریک میلاد پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و همچنین میلاد حضزت امام جعفر صادق (ع) گفت: این درس پیامبر اکرم (ص) است که مسلمانان نباید مطلقا انظلام و استرحام را در مشی سیاسی خود جای دهند چرا که با عزت اسلامی در تنافر است.

وی ادامه داد: متاسفانه پس از جنگ جهانی اول، غرب سلطه خود را بر کشورهای اسلامی با انگیزه استعماری و چپاولگری تحمیل کرد و با ایجاد و حمایت از حکومت های دیکتاتوری سلطنتی، مسلمانان را از سنت دیگر نبوی محروم کرد و آن مردم سالاری و مشورت پذیری حکومت ها بود.

نماینده مردم قم در مجلس با یادآور شدن اینکه  خداوند درباره پیامبر فرمود، پیامبرعزیز، در کارها با مسلمین مشورت کن، اظهار داشت: شهید مطهری در تفسیر از این آیه می گوید: "عجبا پیامبر نیازی به مشورت ندارد؛ رهبری مشورت می کند که نیاز به مشورت دارد؛ او نیاز به امر مشورت ندارد ولی برای این که این اصل را پایه گذاری نکند که بعدها هر کس که حاکم شد بگوید ما فوق دیگران است و فقط باید دستور بدهد و دیگران باید عمل کنند، پیامبر هم مشورت می کرد هر چند نیاز به مشورت نداشت.

لاریجانی خاطرنشان ساخت: این امر برای آن بود اولا دیگران یاد بگیرند و ثانیا مشورت کردن شخصیت دادن به همراهان و پیروان است.

وی تاکید کرد: غرب در 2 قرن این سنت مردم سالاری را از شرق اسلامی ربود و به جای آن دیکتاتوری‌های وابسته را مسلط کرد.

رئیس مجلس در بخش دیگر نطق پیش از دستور خود گفت: درس دیگر سنت نبوی، اهمیت جهاد در زندگی مسلمانان به عنوان رکن تکوین شخصیت فردی و اجتماعی آنان است.

وی با بیان اینکه پیامبر اسلام اعمال همه بندگان در مقایسه با ارزش جهاد مجاهدان در راه خدا را تنها به اندازه مقدار آبی می داند که پرستوی دریایی با منقار خود از دریا برداشته باشد، یادآور شد: پیامبر اسلام برترین جهاد را اینگونه معرفی می کند "محبوب ترین جهاد نزد خداوند سخن حقی است که به پیشوایی ستمگر گفته شود".

رئیس قوه مقننه کشورمان در ادامه بیداری امروز مسلمانان را از یک طرف، معلول شکسته شدن عزت روحی آنها توسط استعمارگران و از جانب دیگر مربوط به درس جهاد در مکتب نبوی که عزت آفرین است، دانست.

لاریجانی تاکید کرد: امروز غرب بی جهت در جستجوی فریبکاری است؛ این انقلاب ها با فرهنگ جهادی در پی احیای هویت اسلامی خود هستند و مقابله نظامی و وحشیانه با چنین مردمی آنگونه که در چند روز اخیر در برخی کشورهای منطقه مثل لیبی، یمن و بحرین رخ داده است، توده های مردم را مصمم تر می کند.

 وی با بیان اینکه به نظر می رسد آمریکا با دورویی و خلاف سخنان طرفداری دموکراسی، دستورالعمل رفتار تند به حاکمان این کشورها داده است، به دولت های این کشورها توصیه کرد خود را گرفتار آشفتگی سیاسی واشنگتن وهزینه صیانت از پایگاه های آمریکا نکنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ایالات متحده همین بلا را بر سر شاه نگون‌بخت (ایران) آورد و با تشویق وی، او را به بدبختی کشاند.

 لاریجانی همچنین به سران کشورهایی که مردم آنان قیام کرده اند توصیه کرد از سرنوشت انقلاب ها در مصر و تونس پند بگیرند و با مردم خود همراه شوند.

نماینده مردم قم خاطرنشان ساخت: در آن صورت ملت ها حد امور شما را رعایت می کند و این هم سنت دیگر نبوی است که خداوند در سوره مائده مقرر فرمود: "ای اهل ایمان، ما می دانیم گله شما از این ها پر از عقده و ناراحتی است؛ شما از این ها ناراحتی و رنج دیده‌اید ولی مبادا آن ناراحتی ها سبب شود که حتی درباره این دشمنان از حد عدالت خارج شوید".

لاریجانی تصریح کرد: مبارزه امروز مسلمانان هر چند از سر بیداری و اقتدار و همراه با مجاهدت است اما بر سنت هایی استوار است که در مکتب نبوی شکل گرفته و دارای چارچوب عادلانه و حقگرایانه است.

رییس قوه مقننه تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی از انقلاب های ستم کشیده منطقه در مواجهه با استعمار آمریکا و استبداد وابسته حمایت می کند و استقامت در این راه را توصیه می کند و به ایالات متحده هشدار می دهد امت اسلامی این بازی جنایت کارانه حکام مستبد را با دستور عملیاتی آمریکا می داند که در آینده باید تاوان این رفتارهای وحشیانه بپردازد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ضمنا آقای اوباما به وزیر خارجه مشعوفشان توصیه کند داروهایشان را سخاوتمندان به مزدورانشان در منطقه اهدا نکند، مطمئن باشد عکس نتیجه می‌دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet