عید سعید غدیرخم
1389/12/01 11:31:56
سرویس صحن
با تصویب نمایندگان،

دادگاه عالی به دعوای جبران خسارت ناشی از اشتباه قاضی رسیدگی می‌کند

با رأی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رسیدگی به دعوای جبران خسارت ناشی از اشتباه قاضی به احراز تقصیر یا اشتباه قاضی در دادگاه عالی، وابسته شد.
دادگاه عالی به دعوای جبران خسارت ناشی از اشتباه قاضی رسیدگی می‌کند با رأی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رسیدگی به دعوای جبران خسارت ناشی از اشتباه قاضی به احراز تقصیر یا اشتباه قاضی در دادگاه عالی، وابسته شد. https://cdn.icana.ir/d/019/352.jpg دادگاه,عالی,به,دعوای,جبران,خسارت,ناشی,از,اشتباه,قاضی,رسیدگی,می‌کند Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه سوم اسفند) مجلس و در ادامه بررسی جزئیات لایحه 57 ماده نظارت بر رفتار قضات، نمایندگان مجلس ماده 30 این لایحه را با 137 رأی موافق، هفت رأی مخالف و 10 رأی ممتنع تصویب کردند.

بر اساس ماده 31 این لایحه، رسیدگی به دعوای جبران خسارت از اشتباه یا تقصیر قاضی موضوع اصل یکصد و هفتاد و یکم (171) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در صلاحیت دادگاه عمومی تهران است؛ رسیدگی به دعوای یاد شده در دادگاه عمومی، به احراز تقصیر یا اشتباه قاضی در دادگاه عالی وابسته است.

در تبصره این ماده آمده است، تعلیق تعقیب یا موفوقی انتظامی یا عدم تشکیل پرونده مانع از رسیدگی دادگاه عالی به اصل وقوع تقصیر یا اشتباه قاضی نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet