خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/12/01 16:22:39
سرویس سیاسی
رئیس پارلمان یمن:

برخورد با تظاهرات مسالمت آمیز نادانی است

حجم انتقاد نمایندگان حامی دولت در یمن از سرکوب دولتی اعتراضات، افزایش بسیاری یافته است.
برخورد با تظاهرات مسالمت آمیز نادانی است حجم انتقاد نمایندگان حامی دولت در یمن از سرکوب دولتی اعتراضات، افزایش بسیاری یافته است. https://cdn.icana.ir/d/019/450.jpg برخورد,با,تظاهرات,مسالمت,آمیز,نادانی,است Icana

به گزارش خانه ملت به نقل از پایگاه خبری "الصحوه نت " یمن، "یحیی الراعی" رئیس پارلمان یمن امروز یکشنبه کسانی را که علیه شرکت کنندگان در تظاهرات مسالمت آمیز اقدام می کنند "نادان"  توصیف کرد و از نیروهای امنیتی خواست در اعتراضات بیطرف باشند و به دو طرف حامی و مخالف دولت، اجازه بیان نظر خود را بدهند.
"عبده بشر" دیگر نماینده حزب حاکم در پار لمان نیز از این مسئولان ارشد این نهاد خواست تا موضع خود را در قبال خشونت های دولتی علیه معترضین در یمن، بیان کنند.
"علی العمری" نماینده دیگر حزب حاکم در پارلمان هم در این باره گفت: آنچه که چند روز اخیر به ویژه در مورد قتل معترضین شاهد هستیم، حضور وزیر کشور در پارلمان را برای ادای توضیحات  می‌طلبد.
 وی همچنین به شدت از واکنش نیروهای امنیتی نسبت به حوادث جاری انتقاد کرد و خواستار تحقیق در مورد این حوادث شد.
لازم به ذکر است در چند روز گذشته در اعتراض به سرکوب مخالفان در یمن، دو تن از نمایندگان حزب حاکم در پارلمان از این حزب استعفا دادند و 10 نفر دیگر نیز با ترک جلسه پارلمان از جدایی قریب الوقوع خود از حزب حاکم خبر دادند.
یمن مدت هاست شاهد اعتراضات مردم برای اصلاحات سیاسی، کناره گیری رئیس جمهور از قدرت و بهبود وضع معیشتی خود در این کشور فقیر است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet