عید سعید غدیرخم
1389/12/02 12:08:07
سرویس بین الملل
نقوی حسینی با اشاره به سفر وزیر امور خاجه آلمان به ایران؛

آلمان می‌تواند متحد خوبی برای ایران در اروپا باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آلمانی‌ها به دنبال تقویت نقش خود در عرصه جهانی هستند، سفر اخیر وزیر امور خارجه آلمان به ایران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: آلمان می‌تواند متحد خوبی برای ایران در اروپا باشد.
آلمان می‌تواند متحد خوبی برای ایران در اروپا باشد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آلمانی‌ها به دنبال تقویت نقش خود در عرصه جهانی هستند، سفر اخیر وزیر امور خارجه آلمان به ایران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: آلمان می‌تواند متحد خوبی برای ایران در اروپا باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/307.jpg آلمان,می‌تواند,متحد,خوبی,برای,ایران,در,اروپا,باشد Icana

"سیدحسین نقوی حسینی" در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سفر اخیر وزیر امور خارجه آلمان به ایران، از ظرفیت دیپلماتیک میان ایران و آلمان خبر داد و گفت: آلمان یکی از کشورهای مهم اروپا محسوب می‌شود که نظام استکبار جهانی حاضر به اعطای نقش به این کشور در سازمان ملل نشده است و همین موضوع ظرفیت مناسبی برای قرار گرفتن ایران و آلمان در کنار یکدیگر ایجاد می‌کند.

نماینده مردم ورامین همچنین افزود: نادیده گرفته شدن آلمان در سازمان ملل از سوی کشورهای غربی موجب شده تا مردم و مسئولان این کشور نسبت به غرب معترض باشند و همین موضوع نقطه مشترکی بین ایران و آلمان برای گسترش روابط دو جانبه ایجاد می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به سفر "وستروله" وزیر امور خارجه آلمان به ایران، گفت: هرچند این سفر برای آزادی دو روزنامه نگار آلمانی که به علت مصاحبه غیر قانونی با بستگان یک متهم محکوم به اعدام شده بودند، صورت گرفت؛ اما این نوع رفت و آمدهای دیپلماتیک می‌تواند رابطه ایران و آلمان را تقویت کند.

دو خبرنگار هفته نامه "بیلد آم زونتاگ" روز شنبه (30 اسفند) پس از 4 ماه بازداشت در ایران آزاد شدند. این دو به اتهام اقدام غیرقانونی برای مصاحبه با بستگان یک متهم محکوم به اعدام در شهر تبریز بازداشت شدند.

"وستروله" نخستین وزیر امور خارجه آلمان است که در هفت سال اخیر  به ایران سفر کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet