ولادت امام موسی کاظم (ع)
1389/12/02 13:06:52
سرویس سیاسی
رییس فراکسیون روحانیون مجلس:

اتحاد شیعه و سنی عامل بقای کشورهای مسلمان است

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به هفته وحدت و برگزاری بیست و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی در تهران، گفت: اتحاد شیعیان و اهل سنت عامل بقا و سعادت کشورهای مسلمان است.
اتحاد شیعه و سنی عامل بقای کشورهای مسلمان است عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به هفته وحدت و برگزاری بیست و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی در تهران، گفت: اتحاد شیعیان و اهل سنت عامل بقا و سعادت کشورهای مسلمان است. https://cdn.icana.ir/d/019/85.jpg اتحاد,شیعه,و,سنی,عامل,بقای,کشورهای,مسلمان,است Icana

"محمدتقی رهبر" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، گفت: کنفرانس وحدت اسلامی بعد از تعیین هفته وحدت از سوی رهبر کبیر انقلاب برپا شد و نزدیک به 20 سال است که این کنفرانس به منظور تقویت وحدت کشورهای اسلامی برگزار می‌شود.

نماینده مردم اصفهان در ادامه افزود: کشورهای اسلامی با برپا کردن کنفرانس‌ها و نشست‌های این چنینی می‌توانند مانع نفوذ دشمنان شده و اتحاد جهان اسلام را تقویت کنند.

وی ضمن اشاره به این موضوع که مستکبران در تلاشند تا با ایجاد بدبینی موجب بروز تفرقه در میان کشورهای اسلامی شوند، تاکید کرد: منشاء اختلافات اصلی جهان اسلام ریشه در مسائل فرقه وهابیت دارد و وحدت شیعه و سنی امری غیر قابل انکار است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی با بیان این موضوع که وحدت شیعیان و اهل سنت عامل تخریب کشورهای استکباری به شمار می‌آید، در پایان افزود: مسلمانان باید تلاش کنند تا از مواضع تفرقه‌انگیز فاصله گرفته و از این طریق شرایط را برای بروز پیشرفت‌های اقتصادی، سیاسی و... فراهم کنند.

کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با موضوع راهکارهای اندیشه ای و کاربردی تحقق تقریب مذاهب اسلامی با حضور بیش از ۲۰۰ شخصیت و متفکر از ۵۷ کشور، به همراه جمعی از مقام‌های علمی و فرهنگی کشور از ۳۰بهمن ماه به مدت سه روز از سوی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در تهران برپا شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet