هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

اهدای 459 برگ سند از خانواده والی زاده به کتابخانه مجلس

سرویس فرهنگی
مجموعه ای از اسنادی مربوط به خانواده آقای والی زاده معجزیی به آرشیو کتابخانه مجلس اهداء شد.
دوشنبه 15 فروردین 1390 ساعت 13:00
اهدای 459 برگ سند از خانواده والی زاده به کتابخانه مجلس مجموعه ای از اسنادی مربوط به خانواده آقای والی زاده معجزیی به آرشیو کتابخانه مجلس اهداء شد. http://cdn.icana.ir/d/019/1389.jpg اهدای,459,برگ,سند,از,خانواده,والی,زاده,به,کتابخانه,مجلس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، به نقل از کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس مجموعه ای از اسنادی مربوط به خانواده آقای والی زاده معجزیی به آرشیو کتابخانه مجلس اهداء شد.

این اسناد که در نوع خود بی نظیر است و بیش از 459 برگ را در برمی گیرد، متعلق به دوره های تاریخی زندیه، قاجاریه و پهلوی و عمدتا مربوط به مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی منطقه لرستان است، و بدین جهت حائز اهمیت.

بخشی از اهمیت این اسناد به جهت بازیابی تاریخ و کمک به تاریخ نگاری مناطق مذکور است، که کمتر در متون تاریخی و تألیفات، منابع و مآخذ علمی بررسی شده اند.

لازم به ذکر  است این اسناد، توسط آقای حسینعلی والی زاده معجزیی به آرشیو  کتابخانه مجلس اهداء شده است و  شامل فرمان‌ها، مصالحه نامه ها، مبایعه نامه، حکم ها، عقد نامه ها، استشهاد نامه ها و همچنین اسناد در ارتباط با املاک و اراضی خانواده آقای والی زاده معجزیی  است.

کتابخانه مجلس شورای اسلامی در تلاش است، تا در اولین فرصت اسکن شده و نسخه ای از تصاویر آنها در اختیار اهداگر سند قرار داده شود. مرمت و فهرست نویسی  اسناد  از دیگر اقداماتی است که قبل از ثبت نهایی اسناد در گنجینه مجلس به انجام می‌رسند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000