انتخابات ریاست جمهوری
1386/05/25 22:00:00
سرویس سیاسی

رییس مجلس شورای اسلامی: تاریخ ایران بدون تاریخ جنگ و آزادگان ناقص است

رییس مجلس شورای اسلامی پنج شنبه شب در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت روز آزادگان برگزار شده بود، تاکید کرد: تاریخ ایران بدون جنگ تحمیلی ناقص و تاریخ جنگ نیز بدون تاریخ آزادگان ناقص است .

"دکتر غلامعلی حداد عادل" با تبریک سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی و میلاد مسعود امام حسین (ع )  و امام زین العابدین(ع)، یاد امام خمینی (ره ) و همه شهیدان انقلاب بخصوص شهدایی را  که در اسارت به لقا الله پیوستند، گرامی داشت و شادروان ابوترابی را به عنوان چشم و چراغ آزادگان توصیف کرد.

وی سرگذشت آزادگان را بخش درخشان تاریخ جنگ تحمیلی عراق علیه ایران خواند و افزود: ملت ما باید به چنین فرزندانی افتخار کند و در هر جایی وجود شما ازادگان به عنوان پرچم ارزشهای معنوی و دفاع از دین و آیین و وطن در اهتزاز و مورد احترام باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به حقانیت راه و ایثار آزادگان گفت: وضع امروز کشورما و کشورعراق و همچنین عاقبت بدفرجام صدام را ببینید و در مقابل، سرافرازی ایران و  آزادگانش را در دنیا  مشاهده کرده و ارزیابی کنید که جمهوری اسلامی امروز چه جایگاهی در جهان دارد و آن دشمنی که می خواست نورخدا را خاموش کند به چه روزی افتاده است.

حداد عادل به گرفتاری آمریکا در منطقه اشاره و خاطرنشان کرد : آمریکا که خود را ابرقدرت می داند ، با لشکر کشی به افغانستان و عراق ، امروز در یک باتلاق گیر کرده و برای نجات از آن ، دست نیاز  بسوی ایران دراز کرده است و چنین شرایطی حکایت از آن دارد که کار برای خدا کم نمی شود و شما آزادگان چون برای خدا کار کردید و خدا هم پادشاش شما را داد.

رییس مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد ، جمهور ی اسلامی ایران که به برکت انقلاب اسلامی بوجود آمده است ، با الهام از اخلاق و تقوای اما م خمینی (ره ) و با رهبری مقام معظم رهبری به حدی از شکوفایی و پیشرفت برسد که جامعه نمونه ای برای ملت های مسلمان و جهان باشد.

وی خطاب به آزادگان گفت : شما سرافرازید و به قول امام راحل برای اثبات فداکاری خود سند دارید و آن احترامی که آن روزها در دل ما نسبت به شما وجود داشت، هنوز هم وجود دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه  خاطر نشان کرد: تقارن سالروز بازگشت آزادگان با سوم شعبان ایجاب می کند ما از رابطه انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی با عاشورا و کربلا یاد کنیم و بدانیم که ارزش عاشورایی، محرک و آرمان ملت ما در انقلاب بوده است.

حداد عادل در ادامه به تشریح تفاوت میان آزاد و آزاده پرداخت و افزود: این دو کلمه در نوشتن و تلفظ به هم نزدیکند و با یک کسره که به کلمه آزاد می دهیم در واقع تفاوتی به اندازه زمین و آسمان میان آنها ایجاد می کنیم.

وی اضافه کرد: ما آزاد به کسی می گوییم که اسیر دیگران نباشد و آزاده هم کسی است که اسیر خود نباشد. یعنی کسی که بنده خداست آزاد و آزاده است و کسی که بنده خدا نیست اگر چه به ظاهر آزاد باشد اما اسیر است و آزاده نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet