هدر اصلی
1390/02/01 13:46:14
سرویس بین الملل
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی در واکنش به سخنان وزیر امور خارجه امارات:

سخنان غیر واقعی حکام عرب،‌ در جهت ایجاد جنگ روانی علیه ایران است

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به سخنان وزیر امور خارجه امارات مبنی بر اینکه" ایران باید در سیاست‌های خود در منطقه تجدید نظر کند"، گفت: بیان این سخنان از سوی حکام عرب،‌ گامی در جهت ایجاد جنگ روانی علیه ایران است.
سخنان غیر واقعی حکام عرب،‌ در جهت ایجاد جنگ روانی علیه ایران است نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به سخنان وزیر امور خارجه امارات مبنی بر اینکه" ایران باید در سیاست‌های خود در منطقه تجدید نظر کند"، گفت: بیان این سخنان از سوی حکام عرب،‌ گامی در جهت ایجاد جنگ روانی علیه ایران است. https://cdn.icana.ir/d/019/2259.jpg سخنان,غیر,واقعی,حکام,عرب،‌,در,جهت,ایجاد,جنگ,روانی,علیه,ایران,است Icana

"اسماعیل کوثری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به  گفته‌های "شیخ عبدالله بن زاید" وزیر امور خارجه امارات مبنی بر اینکه " ایران باید در سیاست‌های خود در منطقه تجدید نظر کند"، گفت: حاکمان عرب زمانی که نتوانستند با منطق آرامش را به کشور خود بازگردانند، تلاش کردند تا با ایجاد جنگ روانی علیه ایران، افکار عمومی را از مسیر اصلی خود منحرف کنند.

 

ایران هرگز در امور داخلی کشورها دخالت نخواهد کرد

نماینده مردم تهران، ری،‌ شمیرانات و اسلامشهر در مجلس با تأکید بر این موضوع که ایران هرگز در امور داخلی کشورها دخالت نخواهد کرد، افزود: ایران به عنوان الگو کشورهای عربی شناخته شده است،‌ نباید این موضوع را به عنوان دخالت ایران در این کشورها مطرح کرد، مردم کشورهای عربی به دنبال حق خود هستند،‌ نکته‎ای که با بیان چنین ادعاهایی فراموش نخواهد شد.

وی با اشاره به این موضوع که امارات،‌ بحرین و سایر کشورهایی که ایران را متهم به دخالت در امور داخلی کشورها کرده‎اند،‌ از جایگاهی برای بیان این قبیل سخنان برخوردار نیستند، تصریح کرد: برخی از کشورهای عربی به دلیل وابستگی به غرب و آمریکا چنین ادعاهای واهی را بیان می‌کنند تا شاید از این طریق بتوانند راهی برای خروج از شرایطی که در آن قرار دارند،‌ پیدا کنند.

 

هراس قدرت‎‎های استکباری از شباهت خیزش‎های منطقه با انقلاب ایران

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی،‌ افزود: خیزش‌های منطقه،‌ ماهیتی مردمی دارند و مشابه انقلاب مردم ایران هستند،‌ نکته‌ای که موجب وحشت قدرت‎های استکباری و عوامل وابسته به آن شده است.

کوثری در پایان، تصریح کرد: در صورت موفقیت انقلاب‌های منطقه،‌ بدون شک شاهد از بین رفتن تبعیت کشورهای عربی از آمریکا و کشورهای غربی و افزایش تعامل این کشورها با ایران خواهیم بود، نکته‌ای که موجب بیان چنین اتهامات بی‌اساسی شده است.

شیخ عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات روز چهارشنبه – 31 فروردین - در دیدار با کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مدعی شد :" ایران باید در سیاستهای خود در منطقه تجدید نظر کند، سیاست تهران در حال حاضر افق دور را نمی بیند."

وی در بخشی دیگر از گفته‌هایش، ‌ایران را به دخالت در امور داخلی کشورهای عربی متهم کرده بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet