ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1390/02/03 07:22:00
سرویس فرهنگی
شجاعی کیاسری:

هیچ تسامحی در نحوه نظارت بر اکران فیلم‌ها از جانب وزارت ارشاد قابل قبول نیست

عضو کارگروه هنر ور سانه مجلس، وزارت ارشاد را متولی اصلی رسیدگی به وضعیت نابه‌سامان اکران در سینماهای کشور دانست و تاکید کرد: آیین نامه‌ها و نحوه نظارت بر اکران فیلم‌ها باید مورد بازبینی قرار گیرد تا به این آفت اقتصادی و هنری عرصه فرهنگ پایان داده شود.
هیچ تسامحی در نحوه نظارت بر اکران فیلم‌ها از جانب وزارت ارشاد قابل قبول نیست عضو کارگروه هنر ور سانه مجلس، وزارت ارشاد را متولی اصلی رسیدگی به وضعیت نابه‌سامان اکران در سینماهای کشور دانست و تاکید کرد: آیین نامه‌ها و نحوه نظارت بر اکران فیلم‌ها باید مورد بازبینی قرار گیرد تا به این آفت اقتصادی و هنری عرصه فرهنگ پایان داده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/2590.jpg هیچ,تسامحی,در,نحوه,نظارت,بر,اکران,فیلم‌ها,از,جانب,وزارت,ارشاد,قابل,قبول,نیست Icana

"سیدرمضان شجاعی کیاسری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را متولی اصلی رسیدگی به وضعیت درست اکران فیلم‌ها در کشور دانست و گفت: ساماندهی به وضعیت اکران فیلم‌ها و نظارت بر رعایت عدالت در این حوزه وظیفه مهمی است که وزارت ارشاد نباید با کوتاهی با آن برخورد کند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی وضع آیین نامه و قوانین مدون برای حمایت از حقوق فعالان سینما را از مهم‌ترین فعالیت‌های وزارت ارشاد توصیف و تصریح کرد: هیچ تسامحی در نظارت برنحوه اکران فیلم‌های سینمایی از جانب وزارت ارشاد قابل قبول نیست.

عضو کارگروه هنر و رسانه مجلس شکل فعلی اکران را در سینما غلط و پر از سوتفاهم معرفی و تاکید کرد: آیین نامه‌ها و نحوه نظارت بر اکران فیلم‌ها باید مورد بازبینی قرار گیرد تا به این آفت اقتصادی و هنری عرصه فرهنگ پایان داده شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نابه‌سامانی عرصه اکران و عدم وجود ترتیب عدالت مدار را در آن را عامل یاس هنرمندان دانست و افزود: زمانی که هنرمندی نتیجه تمامی زحمات چند ساله‌اش در اثر برهم خوردن زمان اکران و نمایش فیلم در زمان نا‌مناسب به هدر می‌رود طبیعی است که دچار یاس شود و کیفیت را در کارهای بعدی در نظر نمی‌گیرد.

شجاعی کیاسری خواهان توجه و رسیدگی وزارت ارشاد به این معضل از طریق وضع قوانین اجرایی نظارتی و تنبیهی در صورت تخلف برای بهبود و حذف دست‌های پشت پرده اکران فیلم‌های سینمایی شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet