هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رییس کمیسیون عمران مجلس:

با خشک شدن دریاچه ارومیه محیط زیست کل کشور در معرض خطر قرار می‌گیرد

سرویس دیگر رسانه‌ها
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که خشک شدن دریاچه ارومیه محیط زیست کل کشور را تهدید می‌کند، گفت: هرچه سریع‌تر باید تمهیداتی برای انتقال آب از رودخانه ارس به دریاچه ارومیه انجام گیرد تا از خشک شدن این دریاچه جلوگیری شود.
شنبه 3 اردیبهشت 1390 ساعت 18:30
با خشک شدن دریاچه ارومیه محیط زیست کل کشور در معرض خطر قرار می‌گیرد رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که خشک شدن دریاچه ارومیه محیط زیست کل کشور را تهدید می‌کند، گفت: هرچه سریع‌تر باید تمهیداتی برای انتقال آب از رودخانه ارس به دریاچه ارومیه انجام گیرد تا از خشک شدن این دریاچه جلوگیری شود. http://cdn.icana.ir/d/019/538.jpg با,خشک,شدن,دریاچه,ارومیه,محیط,زیست,کل,کشور,در,معرض,خطر,قرار,می‌گیرد Icana

علی‌اکبر آقایی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت دریاچه ارومیه، گفت: متاسفانه وضعیت دریاچه ارومیه به گونه‌ای است که در مقابل چشمان مردم این منطقه و کل ملت ایران، دولت و مجلس در حال از بین رفتن است. این در حالی است که باید همه بدانند که خشک شدن دریاچه ارومیه تنها محیط زیست آذربایجان غربی را از بین نمی‌برد، بلکه تمام استان‌های همجوار و کل کشور را تهدید می‌نماید.

وی با تاکید بر این‌که دولت بایستی به صورت فوری نسبت به حل مشکل دریاچه ارومیه اقدام نماید، گفت: بایستی با مطالعاتی هر چه سریع‌تر در مورد تامین آب و احیای دریاچه ارومیه اقداماتی انجام گیرد تا شاهد ظهور نمک‌های آسیب‌پذیر به محیط ‌زیست و کشاورزی در این استان و کل کشور نباشیم.

نماینده مردم سلماس در مجلس، در مورد اقدامات مجلس برای حل مشکل دریاچه ارومیه، گفت: صحبت‌هایی در این رابطه برای تامین آب دریاچه ارومیه از رودخانه ارس شده است تا بخش عظیمی از آب این دریاچه از طریق انتقال آب از طریق رودخانه ارس تامین گردد.

آقایی در پایان تاکید کرد که بایستی هرچه سریع‌تر نسبت به انتقال آب از رودخانه ارس به دریاچه ارومیه اقداماتی انجام گیرد تا وضعیت این دریاچه بهبود یابد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000