شهادت امام حسن عسگری
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
لاریجانی در دیدار فراکسیون روحانیون مجلس:

نقش علما در مجلس یک نقش کلیدی است

سرویس سیاسی
رئیس قوه مقننه ضمن تشکر از نمایندگان روحانی مجلس، گفت: نقش نمایندگان روحانی یک نقش کلیدی است که در هدایت و جهت‌دهی بهتر و دقیق‌تر در وضع قوانین اسلامی تاثیر بسزایی دارد.
یکشنبه 4 اردیبهشت 1390 ساعت 14:26
نقش علما در مجلس یک نقش کلیدی است رئیس قوه مقننه ضمن تشکر از نمایندگان روحانی مجلس، گفت: نقش نمایندگان روحانی یک نقش کلیدی است که در هدایت و جهت‌دهی بهتر و دقیق‌تر در وضع قوانین اسلامی تاثیر بسزایی دارد. http://cdn.icana.ir/d/019/3761.jpg نقش,علما,در,مجلس,یک,نقش,کلیدی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، "علی لاریجانی" در دیدار با اعضای فراکسیون روحانیون مجلس که امروز (یکشنبه) صورت گرفت، با اشاره به مسائل منطقه‌ای، تاکید کرد: حوادثی که این روزها در منطقه حساس خاورمیانه شاهد آن هستیم بسیار بزرگ است و نهضت‌های منطقه‌ خیلی عمق دارند و البته باید به این نکته نیز توجه داشت که پیرامون اینگونه حوادث بزرگ و بااهمیت، دسایس و توطئه‌های دشمن هم در موردش بسیار زیاد است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: روز گذشته اوباما بیانیه‌ای در مورد سوریه صادر کرده  و در آن آورده است که ایرانی‌ها نباید در مسائل آن کشور دخالت کنند، اما این تصور آنهاست که در بحرین و در مورد کشورهای دیگر هم گفته بودند، ما دخالتی در منطقه به آن معنا که آنها در همه جا در موردش سخن می‌گویند، نداریم.

لاریجانی اظهار داشت: ایران تاکنون نه به کشوری لشگرکشی کرده و نه نیرویی اعزام کرده‌ایم، فقط خواهان این هستیم که مردم منطقه به همان حقوقی که دیگر کشورها در سه قرن قبل به آن دست یافتند، برسند و مردم منطقه هم چیزی نمی‌خواهند جز آنکه خودشان در سرنوشتشان دخالت داشته باشند و با رای خودشان کشور را  اداره کنند و دعوا هم در همین جاست که قدرتمندان نمی‌خواهند این اتفاق بیفتد.

وی افزود: در مصر هم تلاش کردند که "حسنی مبارک" را نگهدارند اما حرکت و جنبش مردم این اجازه را به آنها نداد که در دست یافتن به خواسته‌هایشان موفق شوند. انقلاب مصر یک انقلاب تکاملی است و خیلی گام به گام جلو می‌روند و  جای امیدواری زیادی است که ملت مصر به حقوقشان دست پیدا کنند.

رئیس مجلس ادامه داد: در یمن خیلی دست‌انداز ایجاد کردند و آمریکایی‌ها در آنجا جلسه گذاشتند و مانع‌تراشی کردند، آنها دخالت‌های خودشان را به حساب دیگران می‌گذارند.

 

مخالف لشگرکشی به کشورها هستیم

لاریجانی تاکید کرد: ما مخالف لشگرکشی به کشورها هستیم و اینکه یک کشوری بخواهد مردم یک کشور دیگر را سرکوب کند، این کار جواب نمی‌دهد و تصور اشتباه آنهاست که بخواهند با کشتار مردم به اهدافشان برسند.

رئیس قوه مقننه در ادامه ضمن تشکر از نمایندگان روحانی مجلس، گفت: نقش نمایندگان روحانی یک نقش کلیدی است که در هدایت و جهت‌دهی بهتر و دقیق‌تر در وضع قوانین اسلامی تاثیر بسزایی دارد.

لاریجانی اظهار داشت: اکنون 42 نماینده روحانی در مجلس حضور دارند و این روحانیون باید وظیفه خود بدانند که هر جا اگر در وضع قوانین و مسائل مختلف دقت لازم انجام نشد، تذکر دهند.

وی گفت: همانگونه که در جامعه، روحانیت مرجع و محل رجوع مردم است در مجلس هم شما در جهت‌دهی به افکار نمایندگان می‌توانید نقش بسزایی داشته باشید و تاکنون هم انصافاً خیلی وزین عمل کرده‌اید و من احساس می‌کنم که جنس این فراکسیون از جنس سایر فراکسیون‌های مجلس نیست،  حتی در هیات داوری هم من پیشنهاد کردم که حتما از علما حضور داشته باشند و شما هم خیلی نقش پدرانه و دلسوزانه‌ای را مانند همیشه در آنجا ایفا  کردید.

رئیس قوه مقننه در ادامه افزود: وحدت و همدلی موجود در بین شما بر نفوذ کلام شما در میان سایر نمایندگان تاثیرگذار است.

در ابتدای جلسه اعضای فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی نقطه نظرات خود را در مورد مسائل داخلی و خارجی مطرح کردند.

.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار