هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
هدایت‌خواه با انتقاد از چند شغله بودن برخی مدیران عرصه فرهنگ و هنر:

چند شغله بودن مدیران در همه حوزه‌ها مغایر قانون اساسی است

سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از چند شغله بودن برخی مدیران عرصه فرهنگ و هنر، خواستار نظارت جدی‌تر دستگاه‌های نظارتی برای رفع این معضل از سیستم اداری کشور شد.
دوشنبه 5 اردیبهشت 1390 ساعت 07:53
چند شغله بودن مدیران در همه حوزه‌ها مغایر قانون اساسی است سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از چند شغله بودن برخی مدیران عرصه فرهنگ و هنر، خواستار نظارت جدی‌تر دستگاه‌های نظارتی برای رفع این معضل از سیستم اداری کشور شد. http://cdn.icana.ir/d/019/2403.jpg چند,شغله,بودن,مدیران,در,همه,حوزه‌ها,مغایر,قانون,اساسی,است Icana

"ستار هدایت خواه" در گفت‌و‌گو با خبرنگارخانه ملت (www.icana.ir)، چند شغله بودن را در هر یک از حوزه‌های دولتی مغایر با قانون اساسی دانست و گفت: فعالیت در چند پست دولتی مغایرت جدی با قانون اساسی دارد و براساس قانون این موضوع ممنوع است و حتی فعالیت در یک پست دولتی و چند پست غیر دولتی باعث کاهش کیفیت اجرای وظایف می‌شود.

نماینده بویر احمد و دنا در مجلس، با تاکید بر اینکه در نظام اداری کشور ما اصل بر تک شغله بودن است، افزود: وقتی یک فرد در چند پست فعالیت دارد، بدیهی است که نمی‌تواند در تمامی موارد به انجام فعالیت‌های موظف خود در ساعات اداری بپردازد و این موضوع نقص عملکرد فرد و دستگاه را در پی دارد.

وی با تاکید براینکه دستگاه‌های نظارتی موظف به رفع این معضل از سیستم  اداری کشور در تمامی حوزه‌ها هستند، تاکید کرد: این معضل سال‌هاست که باعث کاهش راندمان عملکرد دستگاه‌های کشور شده است که خوشبختانه در سال‌های اخیر با پیگیری‌های نظارتی دستگاه‌های متولی این موضوع در رسانه‌ها و مجلس بیش از پیش بیان می‌شود و باید با پیگیری‌های بیشتر معایب این مسئله را هرچه سریعتر مرتفع کرد.

هدایت خواه خاطرنشان ساخت: پیگیری‌های دستگاه‌های نظارتی باید به رفع این نقیصه از تمامی دستگا‌های و ادارات کشور بیانجامد.

چند شغله بودن مدیران دولتی سال‌ها است که به عنوان آفت عملکردی ادارات و مراکز دولتی مطرح است. حوزه فرهنگ و هنر کشور نیز اخیرا با این معضل روبرو شده است. در راستای همین موضوع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تازگی از انتصاب «رحمت امینی» به جای «مسعود عابدین‌نژاد» به عنوان مدیر بخش نظارت و ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داده است. امینی در حالی به این سمت منصوب می‌شود که در حال حاضر قائم مقام مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و رییس گروه تئا‌تر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز است و پذیرش پست جدید او را به طور کامل در زمرهٔ مدیران چند شغله عرصه فرهنگ و هنر قرار می‌دهد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000