هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
خسته‌بند:

تحریم‌های نفتی اثری بر ایران نداشته است

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در زمینه برپایی شانزدهمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی گفت: آنچه به‌عنوان تحریم برای ایران مطرح می‌شود، نه تنها تاثیری نداشته بلکه به منزله یک فرصت بوده است.
یکشنبه 4 اردیبهشت 1390 ساعت 19:11
تحریم‌های نفتی اثری بر ایران نداشته است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در زمینه برپایی شانزدهمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی گفت: آنچه به‌عنوان تحریم برای ایران مطرح می‌شود، نه تنها تاثیری نداشته بلکه به منزله یک فرصت بوده است. http://cdn.icana.ir/d/019/3085.jpg تحریم‌های,نفتی,اثری,بر,ایران,نداشته,است Icana

"حسن خسته‌بند" در گفت‌وگو با نشریه گلچین افزود: در طول سال‌های گذشته، تحریم‌ها عاملی بوده که ما در تمام زمینه‌ها به‌ویژه صنعت نفت خودکفا شویم و به موفقیت‌هایی دست یابیم که تا پیش از این در حد توان ما نبوده است.

خسته‌بند تصریح کرد: ایران از معدود کشورهای تولیدکننده بزرگ نفت است که کشورهای غربی نتوانسته‌اند در روند تولید محصولات نفتی آن خللی ایجاد کنند.

وی افزود: صنعت نفت ایران به‌عنوان یک شاهرگ حیاتی در اقتصاد کشور با فناوری‌های جدید و متخصصان زبده داخلی به رشد و توسعه خود ادامه داده و این به همت و تلاش کارشناسان و متخصصان جوان داخلی بوده است.

خسته بند در باره برپایی شانزدهمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تصریح کرد: این نمایشگاه محلی برای شکوفایی و نمایان شدن استعدادهای درخشان صنعت نفت کشور است و نشان می‌دهد که ایران از نظر فناوری و تخصص در این صنعت از دیگر کشورها چیزی کم ندارد.

عضو کمیسیون اقتصادی کشور افزود: در طول این سال‌ها کشورهای غربی با وجود تمام شعارهایی که در مصداق تحریم سر می‌دهند، با استفاده از روش‌های مختلف در طرح‌ها و قراردادهای مختلف نفتی حضور یافته‌اند و هرگز نتوانسته‌اند مشکلی برای این صنعت پدید آورند.

به گفته وی، رشد حضور شرکت‌های خارجی در این نمایشگاه، نشان از جذابیت این صنعت برای خارجی‌ها دارد و امید می‌رود روزبه‌روز بر موفقیت‌های اینچنینی این صنعت افزوده شود.

به گفته وی، ریاست ایران بر سازمان اوپک می‌تواند نقش ارزنده‌ای در حفظ و تعادل عرضه نفت به جهان داشته باشد.

خسته‌بند تصریح کرد: این توان در میان کارشناسان و متخصصان صنعت نفت وجود دارد و با تکیه بر همین مسئله می‌توان به سمتی حرکت کرد که نفت را با قیمت مناسب عرضه و هر عضو اوپک که بدون توجه به سهمیه تعیین شده این سازمان تولید می‌کند، کنترل کرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000