آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قربانی:

آمریکایی‌ها از واقعه طبس درس عبرت نگرفتند

سرویس بین الملل
عضو مجمع نمایندگان استان خراسان جنوبی با اشاره به شکست آمریکا در واقعه طبس، یادآور شد: کاخ سفید از واقعه طبس درس عبرت نگرفت.
دوشنبه 5 اردیبهشت 1390 ساعت 10:02
آمریکایی‌ها از واقعه طبس درس عبرت نگرفتند عضو مجمع نمایندگان استان خراسان جنوبی با اشاره به شکست آمریکا در واقعه طبس، یادآور شد: کاخ سفید از واقعه طبس درس عبرت نگرفت. http://cdn.icana.ir/d/019/3598.jpg آمریکایی‌ها,از,واقعه,طبس,درس,عبرت,نگرفتند Icana

"موسی قربانی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به 5 اردیبهشت‌ماه، سالروز واقعه طبس، گفت: نظامیان آمریکا در شرایطی وارد صحرای طبس شدند که همه تمرکز مسئولان نظام به سمت رتق و فتق امور داخلی کشور بود. خدا لشکر شنی را فرستاد و این خطر را دفع کرد.
نماینده قائنات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واشنگتن از واقعه طبس درس عبرت نگرفت، تصریح کرد: مقامات کاخ سفید تنها به قدرت و ثروت خود در جهان اتکا می‌کنند و اصلاً اعتقادی به اراده خدا و ماوراء الطبیعه ندارند، بنابراین شکست عملیات پنجه عقاب در طبس را غیرطبیعی نمی‌دانند.
وی با اشاره به اهداف آمریکا از انجام عملیات نظامی در ایران، افزود: تسخیر سفارت آمریکا، ابهت دولت این کشور را در نزد افکار عمومی جهان تحقیر کرد و از این رو مقامات کاخ سفید می‌خواستند با انجام این عملیات پیچیده سرپوشی بر غرور ترک خورده خود بگذارند.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی، اظهار کرد: شکست توطئه آمریکا در طبس موجب تثبیت جمهوری اسلامی در داخل کشور شد و انسجام و وحدت مردم و مسئولان را در قیاس با گذشته افزایش داد. در واقع بستری برای پیروزی‌های آینده نظام در عرصه‌های داخلی و بین المللی شد.
پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در سال ۵۹، آمریکا به فعالیت بسیار گسترده سیاسی و نظامی دست زد. آمریکا با اعزام ناوگان نظامی‎خود به خلیج فارس، وانمود کرد که هر لحظه آماده حمله به ایران است.
البته هنگامی که از حل بحران گروگان گیری از راه سیاسی و خط و نشان کشیدن نظامی ناامید شد، به فکر اجرای طرح نجات گروگان‌ها و در کنار آن، براندازی نظام جمهوری اسلامی افتاد.
آمریکا برای دستیابی به اهداف خود طرح حمله کماندویی به ایران و به قتل رسانیدن رهبران اصلی انقلاب را مطرح کرد، طرحی که با زمین‎گیر شدن نیروهای کماندویی آمریکا درتاریخ ۵ اردیبهشت ۱۳۵۹، در صحرای طبس، موجب سر افکندگی آمریکا و اقتدار ایران شد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار