خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1390/02/06 13:01:56
سرویس بین الملل
کریمی قدوسی:

محمود عباس به تنهایی صلاحیت تشکیل دولت فلسطین را ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که ارائه هر طرحی در ارتباط با تقویت و توسعه دولت فلسطین باید به تایید گروه‌های مختلف فلسطینی برسد، گفت: هر طرحی در این زمینه باید نظر اجماعی گروه‌های مختلف فلسطینی را به دست آورده و مورد حمایت مستقیم مردم فلسطین باشد.
محمود عباس به تنهایی صلاحیت تشکیل دولت فلسطین را ندارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که ارائه هر طرحی در ارتباط با تقویت و توسعه دولت فلسطین باید به تایید گروه‌های مختلف فلسطینی برسد، گفت: هر طرحی در این زمینه باید نظر اجماعی گروه‌های مختلف فلسطینی را به دست آورده و مورد حمایت مستقیم مردم فلسطین باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/1540.jpg محمود,عباس,به,تنهایی,صلاحیت,تشکیل,دولت,فلسطین,را,ندارد Icana

"جواد کریمی قدوسی" در گفت­وگو با خانه ملت(www.icana.ir)، حمایت مردم فلسطین از طرح "محمود عباس" رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای تشکیل دولت مستقل در این کشور را در گرو حفظ آرمان­های مردم این کشور دانست و افزود: آزادسازی سرزمین اشغالی، آزادسازی قدس شریف، بازگشت آوارگان و تشکیل دولت مستقل فلسطین با حضور مذاهب مختلف که از گذشته در این کشور حضور داشته اند از مهم‌ترین درخواست های مردم فلسطین است که باید در این طرح به آن اشاره شود.

نماینده مردم مشهد و کلات گفت:هر طرحی که به موارد مذکور در آن اشاره ای نشده باشد چه در گذشته و چه حال مورد تایید مردم این کشور نبوده و نخواهد بود.

کریمی قدوسی با بیان این که تصمیمات دولت خود گردان فلسطین به رهبری محمود عباس برآیند فکری همه مردم فلسطین نیست، افزود: بر همین اساس وی به تنهایی صلاحیت تدوین طرح تشکیل دولت فلسطین و ارائه آن به سازمان ملل را نخواهد داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به نقش موثر گروه­های مقاومت در سرنوشت این کشور اشاره کرد و ادامه داد: حماس و جهاد اسلامی دو گروه موثر در مقاومت این کشور هستند که قطعا در این زمینه همانند گذشته مواضع شفافی خواهند داشت.

نماینده مردم مشهد تصمیمات این دو گروه را برآیند افکار عمومی مردم این کشورعنوان کرد و افزود: بر این اساس عکس‌العمل رهبران این گروه ها مورد تایید اکثریت مردم فلسطین خواهد بود. 

اخیرا "محمود عباس" رئیس تشکیلات خود گردان فلسطین طرح 6 ماده‌ای را برای تشکیل دولت مستقل فلسطین تهیه کرده و قرار است به سازمان ملل متحد ارائه دهد که براساس این طرح پایبندی فلسطین به همه توافقات سازمان آزادی بخش فلسطین از جمله توافقات با اسرائیل، تضمین تشکیل دولت مستقل فلسطین با مرزهای 1967 با رای و نظر رئیس جمهوری آمریکا، از جمله نکات طرح 6 نکته‌ای عربی برای تشکیل دولت وحدت ملی فلسطین است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet