خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1386/05/28 15:31:00
سرویس صحن

نماینده گرمی خواستار اجرایی شدن قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران شد

نماینده گرمی اجرایی شدن قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران را از شورای نگهبان و دولت خواستار شد.

ناصر نصیری، دومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز پاسدار گفت: ایران امن مدیون جانفشانی‌های همه پاسداران و جانبازان هشت سال دفاع مقدس است و امروز بر دولت است قدردان جانفشانی‌های همه ایثارگران بویژه جانبازان باشد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این وظیفه مجلس و دولت است که برای جانبازانی که به واسطه معلولیت از فعالیت‌های اقتصادی بازمانده‌اند، امکاناتی را فراهم کنند و اجازه ندهند که جانبازان شرمنده خانواده خویش شوند و از شورای نگهبان و دولت انتظار داریم مصوبه کمیسیون اجتماعی که به صورت اصل85 انجام شده به عنوان قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران اجرایی شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به داستانی از کتاب "شرح زندگانی من"‌ نوشته عبدالله مستوفی، به انتقاد دولت نهم پرداخت و ادامه داد: دو سال پیش به مردم وعده داده شد انتظار زندگی بهتر و راحت تر را داشته باشند که البته بخت یار شد و کشور صاحب بی‌سابقه ترین درآمد نفتی گردید و دولت نهم دست‌های حمایتی را پشت خود دید که هیچ دولتی در تاریخ بعد از انقلاب ندیده است.

نصیری ادامه داد: حداقل توقع این بود که بحث بر سر نکبت فقر خاتمه یابد، نشاط فرهنگی در جامعه دو چندان گردد و چندان فساد و تباهی در هم کوبیده شود که پند ابناء زمان شود و کسی غصه و غم نان فردای خویش را نخورد تنها کافی است که نیم‌نگاهی به مردمان مستاجر بیندازیم که امید خود را به برپا کردن سرپناهی بر سر خود از دست داده‌اند تا به عمق آلامی که مردم گرفتار آن شده‌اند ،پی ببریم.

وی با بیان این که انقلاب اسلامی به رهبری امام (ره) و حرکت ملت مسلمان ایران با شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی به پیروزی رسید، تصریح کرد: این شعار سه پایه اصلی نظام را مشخص می‌کند که با ضعیف شدن هر پایه، پایه‌ای دیگر از نظام سست می‌شود.

وی افزود: هیچ حکومتی بدون پشتوانه قوی مردمی نمی تواند دوام آورد وهیچ فرد یا گروهی به اندازه اکثر مردم ایران که صاحب انقلاب هستند مدافع ارزشمند ارزش‌های دینی نخواهند بود.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس افزود: ممکن است فرد یا گروهی اشتباه کند اما عموم مردم اشتباه نمی‌کنند و هر چه جمهوریت نظام تقویت شود، نظام مستحکم می شود و هر چه جمهوریت کمرنگ گردد احتمال سوء استفاده از حکومت وتحریف در آن بیشتر می‌شود، لذا آنان که به دنبال کمرنگ کردن نقش مردم در حکومت هستند، یا ناآگاه‌اند و تحلیل درستی ندارند و یا دنبال سوء استفاده هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet