شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
لاریجانی:

خیزش‌های انقلابی را با راه حل‌های نظامی نمی‌توان سرکوب کرد

سرویس سیاسی
رییس قوه مقننه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه خیزش‌های انقلابی منطقه، ریشه در عواملی همچون احساس حقارت و بی‌عدالتی، فقر و تبعیض، نگاه دوگانه حاکمان به مردم، دیکتاتوری، فقدان دموکراسی واقعی و وابستگی به قدرت‌های سلطه‌گر دارد، تاکید کرد: این خیزش‌ها را نمی‌توان با راه حل‌های نظامی، مداخله‌جویانه و غیرمسالمت‌آمیز سرکوب کرد.
یکشنبه 5 تیر 1390 ساعت 12:02
خیزش‌های انقلابی را با راه حل‌های نظامی نمی‌توان سرکوب کرد رییس قوه مقننه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه خیزش‌های انقلابی منطقه، ریشه در عواملی همچون احساس حقارت و بی‌عدالتی، فقر و تبعیض، نگاه دوگانه حاکمان به مردم، دیکتاتوری، فقدان دموکراسی واقعی و وابستگی به قدرت‌های سلطه‌گر دارد، تاکید کرد: این خیزش‌ها را نمی‌توان با راه حل‌های نظامی، مداخله‌جویانه و غیرمسالمت‌آمیز سرکوب کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/7945.jpg خیزش‌های,انقلابی,را,با,راه,حل‌های,نظامی,نمی‌توان,سرکوب,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "یوسف بن علوی" وزیر مسئول در امور خارجی عمان بعد از ظهر روز شنبه ـ 4 تیر ماه ـ با "علی لاریجانی" رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار ابتدا لاریجانی با اشاره به روابط خوب بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عمان گفت: پیوندهای دوستی مستحکم بین مردم دو کشور وجود دارد و مناسبات فیمابین ویژه در زمینه‌های مختلف سیاسی و پارلمانی، ریشه‌دار و عمیق است.

وی با اشاره به لزوم افزایش رایزنی‌ها بین کشورهای اسلامی در خصوص تحولات جهان اسلام نیز اظهار کرد: مسائل و رویدادهای حاکم بر منطقه و برخی کشورهای مسلمان باید با همفکری و رایزنی تمام اعضای جامعه اسلامی ریشه‌یابی و حل و فصل شود و جمهوری اسلامی ایران و عمان در این زمینه نقش فعالی باید ایفاء نمایند.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به رویدادها و تحولات چند ماه اخیر در شمال آفریقا و منطقه خاورمیانه خاطرنشان ساخت: خیزش‌های انقلابی در منطقه، ریشه در عواملی همچون احساس حقارت و بی‌عدالتی، فقر و تبعیض، نگاه دوگانه حاکمان به مردم، دیکتاتوری، فقدان دموکراسی واقعی و وابستگی به قدرت‌های سلطه‌گر دارد و نمی‌توان با راه حل‌های نظامی، مداخله‌جویانه و غیرمسالمت‌آمیز آن‌ها را سرکوب کرد.

لاریجانی در ادامه اتخاذ رویکردهای خردگرایانه در سطح ملی و منطقه‌ای را برای برقراری آرامش و ثبات در منطقه مفید و لازم دانست و بر ادامه تلاش‌ها در این جهت تاکید کرد.

در ادامه این دیدار هم‌چنین "یوسف بن علوی" وزیر مسئول در امور خارجی عمان نیز روابط کشورش با جمهوری اسلامی ایران را دوستانه و برخوردار از ریشه و عمق تاریخی دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران یک کشور بزرگ و دارای تمدن و تاریخ کهن در منطقه است و روابط فیمابین عمان و این همسایه بزرگ همواره بر پایه اعتماد و دوستی قرار داشته است.

وی با اشاره به تحولات منطقه‌ای نیز اظهار داشت: آنچه در شمال آفریقا و برخی کشوهای دیگر منطقه رخ داد کاملاً غافلگیرانه و ناشی از واقعیت‌های اجتماعی در جوامع مربوط بود.

وی در ادامه یادآور شد: این حوادث باید ریشه‌یابی شود و حاکمان در جهت برقراری عدالت و مساوات در حقوق شهروندان خود سعی در برقراری ثبات و آرامش در این کشورها داشته باشند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000