هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

جلوگیری ترکیه از ورود نمایندگان پارلمان سوریه به اردوگاه پناهندگان سوری

سرویس سیاسی
هیاتی از پارلمان سوریه قصد بازدید از اردوگاه های پناهندگان سوری در مرز ترکیه را داشت اما ترکیه مانع ورود این هیات پارلمانی شد.
یکشنبه 5 تیر 1390 ساعت 14:29
جلوگیری ترکیه از ورود نمایندگان پارلمان سوریه به اردوگاه پناهندگان سوری هیاتی از پارلمان سوریه قصد بازدید از اردوگاه های پناهندگان سوری در مرز ترکیه را داشت اما ترکیه مانع ورود این هیات پارلمانی شد. http://cdn.icana.ir/d/019/443.jpg جلوگیری,ترکیه,از,ورود,نمایندگان,پارلمان,سوریه,به,اردوگاه,پناهندگان,سوری Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از پایگاه خبری سیریانیوز، " انس الشامی " رئیس این هیات پارلمانی در این باره گفت: قصد بازدید و کسب اطمینان درباره وضعیت پناهندگان سوری را در مرزهای ترکیه داشتیم اما موضعی که ترکیه در برابر این اقدام اتخاذ کرد باعث تاسف شدید است.
حدود دو هزار نفر از اتباع سوریه به دنبال ناآرامی های این کشور، با عبور از مرز، وارد خاک ترکیه شده ودر اردوگاه های پناهندگان اقامت دارند.
وی افزود: این اقدام ترکیه گامی در راه اجرای سناریویی برای تشویش افکار عمومی در رابطه با جریانات جاری در سوریه است.
الشامی اضافه کرد: چگونه " آنجلینا جولی " حق بازدید از این اردوگاه را دارد اما ما که هموطنان این پناهندگان هستیم حق بازدید از آنها را نداریم. توطئه ای در منطقه و به ویژه علیه سوریه در حال اجراست.
این هیات پارلمانی سوری دیروز شنبه بعد از تماس هایی تنها اجازه ورود به خاک ترکیه را پیدا کرد اما اجازه بازدید از اردوگاه های پناهندگان به آنها داده نشد.
سوریه از سه ماه پیش شاهد ناآرامی هایی است. در این ناآرامی ها که از سوی دولت سوریه به افراد مسلح و هرچ و مرج طلب نسبت داده می شود بیش از هزار نفر کشته شده اند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000