هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

آغاز به کار سمینار سیستم دموکراتیک پارلمانی در هند

سرویس سیاسی
سمینار دو روزه سیستم دموکراتیک پارلمانی در هند آغار به کار کرد.
یکشنبه 5 تیر 1390 ساعت 14:37
آغاز به کار سمینار سیستم دموکراتیک پارلمانی در هند سمینار دو روزه سیستم دموکراتیک پارلمانی در هند آغار به کار کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/657.jpg آغاز,به,کار,سمینار,سیستم,دموکراتیک,پارلمانی,در,هند Icana
به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از روزنامه "هدی تایمز آو ایندیا" چاپ دهلی نو، در نشست افتتاحیه همایش سیستم دموکراتیک پارلمانی بر لزوم توجه به نیازها و چالش‌های شهروندان و همچنین بررسی این پرسش که آیا پارلمان فعلی هند بازتاب دهنده مطالبات قشر فقیر و طبقه پائین اجتماعی هست یا خیر، تاکید شد.
در جلسه افتتاحیه همچنین تاکید شد که بررسی قانون اساسی هند از رایزنی درباره سیستم دموکراتیک پارلمانی اهمیت بیشتری دارد.

پارلمان هند دربرگیرنده دو مجلس با نام‌های "لوک سابا" (مجلس عوام) و "راجیاسابا" (مجلس سنا) ست. نمایندگان راجیا سابا ۲۵۰ نفر هستند که ۱۲ نفر را رئیس‌جمهور و بقیه را نمایندگان مجالس ایالتی انتخاب می‌کنند. سناتورها باید در حوزه‌های ادبیات، علم، هنر و مسائل اجتماعی متخصص باشند.همچنین ریاست جلسات این مجلس با معاون رئیس‌جمهور است.
لوک سابا ۵۴۵ نماینده دارد که ۵۳۰ نفر با رای مستقیم شهروندان و ۱۳ نفر از هفت فرمانداری کل انتخاب می‌شوند. دو عضو نیز توسط رئیس‌جمهور از میان بریتانیایی‌های هندی تبار انتخاب می شوند. نخست‌وزیر از سوی حزب حاکم در مجلس لوک سابا معرفی می‌شود.
پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000