انتخابات ریاست جمهوری
1390/04/14 17:23:37
سرویس سیاسی
ملک‌محمدی:

دولت و مجلس منویات مقام معظم رهبری را فصل‌الخطاب قرار دهند

نماینده دامغان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تعامل قوای مقننه و مجریه، گفت: برای این‌که از یک همدلی، تعامل، همراهی و وحدت بین مجلس و دولت برخوردار باشیم، هم مجلس و هم دولت باید منویات مقام معظم رهبری و قانون را فصل‌الخطاب قرار دهند.
دولت و مجلس منویات مقام معظم رهبری را فصل‌الخطاب قرار دهند نماینده دامغان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تعامل قوای مقننه و مجریه، گفت: برای این‌که از یک همدلی، تعامل، همراهی و وحدت بین مجلس و دولت برخوردار باشیم، هم مجلس و هم دولت باید منویات مقام معظم رهبری و قانون را فصل‌الخطاب قرار دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/2778.jpg دولت,و,مجلس,منویات,مقام,معظم,رهبری,را,فصل‌الخطاب,قرار,دهند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "حسن ملک‌محمدی" در گفت‌وگو با نشریه "کویر"‌ به دلیل رای نیاوردن "حمید سجادی" گزینه پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان،‌ موضوع استیضاح وزیر کشور و انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی پرداخته است. متن گفت وگو به این شرح است: 

 

به نظر شما چه عواملی باعث شد که سجادی موفق به کسب رأی اعتماد از مجلس برای تصدی وزارت ورزش و جوانان نشود؟

سجادی، یک چهره ورزشی با سابقه و دارای تخصص و تجربه بسیار خوب در حوزه ورزش هست و ما در کمیسیون فرهنگی به نتیجه مثبت درباره ایشان رسیدیم، به‌طوری که از 14 عضو حاضر در کمیسیون، 12 نفر به ایشان رأی مثبت دادند. از جمله حداد عادل نظرشان نسبت به سجادی مثبت بود. در مجلس هم نظر اغلب نمایندگان نسبت به ایشان مثبت بود، لیکن با توجه به نوع نگارش نامه رئیس‌جمهور محترم که غیر‌متعارف بود تأثیر نامطلوبی بر نظر نمایندگان گذاشت. رئیس‌جمهور بر خلاف رویه مرسوم در معرفی وزیر ورزش و جوانان، به نکاتی اشاره کردند که این نکات برای مجلس سنگین و دارای تبعات جانبی بود. بنابراین، یکی از عواملی که باعث رأی نیاوردن سجادی شد، واکنش مجلس به نامه رئیس‌جمهور بود. عامل دوم این بود که سجادی در روز رأی اعتماد در مجلس، در بیان برنامه‌ها و سیاست‌هایشان نتوانستند مجلس را اقناع کنند.

عامل سوم این بود که بخشی از رأی عدم ‌اعتماد به ایشان، براساس بررسی‌های کارشناسانه بود اما یک بخش دیگر هم به نوعی برخورد سیاسی محسوب می‌شد. فضای مجلس در 2 ماه اخیر در شرایطی قرار دارد که هر نوع اقدامی باید با دقت انجام بگیرد. فضایی بر کشور حاکم شده که دولت و مجلس، به‌اصطلاح به تک و پاتک مشغولند. برای این‌که از یک همدلی، تعامل، همراهی و وحدت بین مجلس و دولت برخوردار باشیم، هم مجلس و هم دولت باید منویات مقام معظم رهبری و همچنین قانون را فصل‌الخطاب قرار بدهند. یعنی مجلس و دولت مجدانه در اجرای قانون عمل کنند و تدابیر رهبر مقام معظم رهبری را نیز به‌طور قطعی مورد توجه عملی قرار دهند نه آنکه در ظاهر بگویند ما اوامر رهبر انقلاب را اطاعت می‌کنیم اما در عمل تخطی و تمرد داشته و یا با تساهل و تسامح فرامین رهبری را اجرا نمایند. به‌صورت طبیعی جامعه ایران و مجلس شورای اسلامی نمی‌تواند چنین وضعی را تحمل کند. امیدواریم در اقدامات بعدی، شاهد تعامل و همدلی و همراهی بیشتر بین مجلس و دولت باشیم.

 

برخی از نمایندگان موضوع استیضاح وزیر کشور را مطرح کرده‌اند، نظر شما در این‌باره چیست؟

برخی از همکاران موضوع استیضاح وزیر کشور را مطرح می‌کنند اما بنده به‌شدت با این موضوع مخالف هستم. در شرایط فعلی با توجه به نزدیک بودن انتخابات مجلس نهم، به هیچ‌وجه استیضاح وزیر کشور را به صلاح نمی‌دانم. تلاش می‌کنیم که همکارانمان از استیضاح صرف‌نظر کنند و اگر این استیضاح اعلام وصول شود، در صحن علنی مجلس با استیضاح آقای نجار مخالفت خواهیم کرد.

 

با توجه به این‌که انتخابات هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی برگزار شد، چه تغییراتی در ترکیب این هیأت صورت گرفت؟

انتخابات جدید هیأت رئیسه مجلس، برگزار شد و مجددا برای چهارمین سال متوالی، حداد عادل که از چهره‌های درخشان و بسیار مؤثر نظام است، به‌عنوان رئیس کمیسیون انتخاب شد و شجاعی و دستغیب به‌عنوان نواب رئیس و آقایان طاهری و حسینی به‌عنوان دبیران کمیسیون و آقای هدایتخواه به‌عنوان سخنگو انتخاب شدند.

 

گفته می‌شود که معافیت مالیات حوزه نشر به‌زودی حذف خواهد شد و ناشرین و فعالان حوزه نشر نیز باید مالیات پرداخت کنند، نظر شما به‌عنوان عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در این رابطه چیست؟

بحث معافیت مالیاتی می‌تواند تأثیرات فراوانی در حوزه نشر بگذارد. بنده با حذف معافیت مالیاتی در حوزه نشر مخالفم. معتقدم که باید از سازوکارهای قانونی در جهت حمایت از حوزه نشر استفاده کنیم و زمینه را برای نشر و گسترش فرهنگ ناب محمدی بیشتر فراهم کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet