ولادت امام موسی کاظم (ع)
1390/04/06 09:22:50
سرویس سیاسی

مخالفت دادگاه ترکیه با آزادی 3 نماینده منتخب پارلمان

یکی از دادگاه‌های ترکیه با آزادی سه نماینده منتخب پارلمان از زندان، مخالفت کرد.
مخالفت دادگاه ترکیه با آزادی 3 نماینده منتخب پارلمان یکی از دادگاه‌های ترکیه با آزادی سه نماینده منتخب پارلمان از زندان، مخالفت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/288.jpg مخالفت,دادگاه,ترکیه,با,آزادی,3,نماینده,منتخب,پارلمان Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، این سه نماینده منتخب درانتخابات پارلمانی اخیر ترکیه به عنوان کاندیداهای مستقل شرکت کرده و پیروز شدند اما به دلیل اتهامات تروریستی در زندان به سر می برند.
این نمایندگان که در انتظار محاکمه در دادگاه هستند به دلیل اتهامات تروریستی و وابستگی به حزب کارگرکردستان(پ ک ک) که از نظر دولت ترکیه گروهک تروریستی به شمار می رود امکان ورود به پارلمان را ندارند.
دادگاه دلیل مخالفت خود با آزادی این نمایندگان را این موضوع دانست که مصونیت پارلمانی شامل مسائل و اتهامات تروریستی نمی شود.
یکی از نمایندگان منتخب حزب جنبش ملی ترکیه نیز که اخیرا در انتخابات پیروز شده بود از سوی یکی از دادگاه های این کشور به اتهام کودتا علیه نظام سلب صلاحیت شد.
انتخابات پارلمانی ترکیه در 22 خرداد ماه گذشته برگزار شد. در این انتخابات حزب عدالت و توسعه ترکیه به رهبری " رجب طیب اردوغان " بیشترین آرا را از آن خود کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet