انتخابات ریاست جمهوری
1390/04/05 15:15:53
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون اجتماعی:‏

هنوز بحثی در خصوص منتفی شدن ادغام وزراتخانه‌های رفاه و کار مطرح نشده است‎ ‎

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با رد منتفی شدن ادغام وزارت رفاه و کار گفت: به دلیل عدم سنخیت برخی وظایف ‏وزارت رفاه و تعاون، تمایل بیشتر نمایندگان و اعضای کمیسیون اجتماعی به سمت ادغام وزارت کار و وزارت تعاون است‎. ‎
هنوز بحثی در خصوص منتفی شدن ادغام وزراتخانه‌های رفاه و کار مطرح نشده است‎ ‎ عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با رد منتفی شدن ادغام وزارت رفاه و کار گفت: به دلیل عدم سنخیت برخی وظایف ‏وزارت رفاه و تعاون، تمایل بیشتر نمایندگان و اعضای کمیسیون اجتماعی به سمت ادغام وزارت کار و وزارت تعاون است‎. ‎ https://cdn.icana.ir/d/019/267.jpg هنوز,بحثی,در,خصوص,منتفی,شدن,ادغام,وزراتخانه‌های,رفاه,و,کار,مطرح,نشده,است‎,‎ Icana

داریوش قنبری در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر این‌که پیش‌بینی می‌کنم به دلیل وظایفی که وزارت رفاه در حوزه‌های مختلف نظیر حوزه‌های حمایتی، بهداشتی و درمانی دارد، ادغام آن با وزارت کار منتفی شود، تصریح کرد: برخی رسانه‌ها از این ارزیابی و تحلیل شخصی برداشت درستی نداشته و اعلام کردند ادغام وزارت رفاه و کار منتفی و ادغام وزارتخانه‌های تعاون و کار در دستور کار قرار گرفته است، اما این در حالیست که هنوز چنین بحثی مطرح نشده است.

وی خاطرنشان کرد: تمایل نمایندگان کمیسیون اجتماعی هم به این سمت است که این وزارتخانه‌های تعاون و کار در هم ادغام شوند و رفاه به عنوان یک وزارتخانه مستقل باقی بماند، اما هنوز هیچ تصمیمی در این زمینه گرفته نشده است، اگرچه علاوه بر اعضای کمیسیون اجتماعی اکثریت نمایندگان هم با چنین ادغامی یعنی ادغام تعاون در کار موافق هستند.

عضو کمیسیون اجتماعی با اشاره به گستردگی فعالیت وزارت رفاه گفت: با توجه به مسایل و مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد عمدتا نظرها بر این است که وزارت رفاه فعلا به شکل یک وزارتخانه مستقل باقی بماند یا اگر قرار است ادغام مطرح ‌شود کل این وزارتخانه قابل ادغام در وزارت کار نیست، چراکه بخش‌های مهمی از این وزارتخانه مربوط به بحث سلامت می‌شود که در حوزه وزارت بهداشت است و باید در این وزارتخانه ادغام شود نه وزارت کار که هیچ سنخیتی با آن ندارد.

قنبری با تاکید بر این‌که بدون شک در ادغام وزارت رفاه باید به سمت وزارت بهداشت پیش برویم، اظهار کرد: ادغام تمام بخش‌های وزارت رفاه با کار یک ادغام غیرکارشناسی است که باعث بروز مسایل و مشکلاتی در حوزه رفاه می‌شود.

نماینده مردم ایلام در خاتمه خاطرنشان کرد: با توجه به همین مسایل و مشکلات و با توجه به مخالفت‌هایی که بعضا از نمایندگان در خصوص ادغام وزارت رفاه و کار مطرح می‌کنند فکر نمی‌کنم این ادغام مورد قبول واقع شود و نمایندگان به سمت ادغام تعاون و کار پیش خواهند رفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet