شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رضا رحمانی:

واردات بی‌رویه جلوی رشد تولید داخلی را می‌گیرد

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که واردات جلوی رشد تولید داخلی را می‌گیرد، گفت: واردات بی‌رویه، کمر تولیدکنندگان داخلی را شکسته است و ادامه واردات غیرضروری، موجب می‌شود تا تولید کننده داخلی دیگر نتواند روی پای خود بایستد.
یکشنبه 5 تیر 1390 ساعت 16:06
واردات بی‌رویه جلوی رشد تولید داخلی را می‌گیرد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که واردات جلوی رشد تولید داخلی را می‌گیرد، گفت: واردات بی‌رویه، کمر تولیدکنندگان داخلی را شکسته است و ادامه واردات غیرضروری، موجب می‌شود تا تولید کننده داخلی دیگر نتواند روی پای خود بایستد. http://cdn.icana.ir/d/019/5717.jpg واردات,بی‌رویه,جلوی,رشد,تولید,داخلی,را,می‌گیرد Icana

"رضا رحمانی" در گفت و گو با هفته نامه شهاب آسمانی اظهار کرد: واردات پدیده مثبتی نیست و عقل و انصاف حکم می‌کند که واردات جلوی رشد تولید داخلی را می‌گیرد، در حالی که به هر نحو باید تولیدات داخلی تقویت شوند.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی افزود: واردات تنها برای مواقعی است که احساس نیاز به کالایی می‌شود و اگر آن کالا وارد نشود، برای مردم و مصرف‌کنندگان مشکل ایجاد می‌شود؛ در چنین مواردی باید از واردات استفاده کرد، وگرنه این‌که بی‌رحمانه و بی‌محابا اقدام به وارد کردن کالاهای مختلف از جمله چای و میوه و امثالهم کنیم، کمر تولیدکننده داخلی را می‌شکنیم و دیگر نمی‌توان روی پای خودش بایستد.

وی ادامه داد: تنها نکته‌ای که مدافعان واردکنندگان اقلام کشاورزی عنوان می‌کنند، نگرانی از آن است که تولیدکنندگان داخلی و مهم‌تر از آنها، کسانی که بازار داخلی دست‌شان است از کمبود کالاهای کشاورزی سوءاستفاده کرده و قیمت‌ها را بالا ببرند.

به گفته رحمانی، ورود کالاهای کشاورزی از خارج برای ایجاد توازن و تعادل در بازار این‌گونه اجناس است؛ شاید این مسئله تا حدودی صحت داشته باشد، اما باید در نظر گرفت که کشاورز کمترین استفاده را در افزایش قیمت کالاهای کشاورزی می‌برد و در عوض این دلالان، سلف‌خران و واسطه‌ها هستند که از زحمت کشاورزان استفاده‌های کلان می‌برند.

وی تصریح کرد: برای جلوگیری از افزایش قیمت، دستگاه‌های نظارتی باید سستی را کنار بگذارند و درست وارد عمل شوند، وگرنه با این روش، فقط کشاورز داخلی ضرر می‌کند و دلالان به جای جابه‌جایی کالای ایران، سراغ جنس خارجی می‌روند و استفاده بیشتری نصیب‌شان می‌شود؛ به‌طور کلی باید سنجیده شود واردات کالا تا چه اندازه بر اساس نیاز واقعی مملکت است و تا چه حد به آنها احتیاج وجود دارد؛ همچنین باید در نظر داشت که واردات زیاد کالاها موجب از بین رفتن تولیدکنندگان داخلی و ایجاد مشکل برای آنها می‌شود.

رحمانی همچنین درباره انتخاب وزیر برای وزارت جدید ورزش و جوانان که وزیر پیشنهادی دولت، هفته گذشته نتوانست از مجلس رأی اعتماد بگیرد، یادآور شد: هم اکنون مجلس به گزینه‌ای می‌تواند اعتماد کند که مدیر کارآمدی باشد تا بتواند سکان ورزش کشور را به دست گیرد.

عضو کمیسیون کشاورزیف آب و منابع طبیعی در باره سجادی وزیر پیشنهادی که در مجلس رأی اعتماد نگرفت نیز گفت: وی از نظر علمی و ورزشی گزینه خوبی بود؛ از جامعه ورزش محسوب می‌شد و خاک میادین ورزشی را خورده بود، اما مجلس نگران بود که ایشان نتواند از پس کاری بدین بزرگی بربیاید، مخصوصا این‌که وزارت ورزش و جوانان است و اطلاع و تخصص ایشان در زمینه مسائل و مشکلات جوانان چندان نبود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000