هدر اصلی
1390/04/06 12:54:49
سرویس اجتماعی
زنجانی حسنلویی:

طرح انتقال کارمندان به شهرستان‌ها، حلال مشکلات پایتخت نیست

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح انتقال کارمندان از پایتخت بدون کار کارشناسی انجام شد، گفت: در برخی موارد با اجرای این طرح ما شاهد انتقال اجباری کارمندان بودیم که نارضایتی عده‌ای را به دنبال داشت که این مورد نشان می‌دهد نگاه کارشناسی در اجرای این طرح وجود نداشته است.
طرح انتقال کارمندان به شهرستان‌ها، حلال مشکلات پایتخت نیست عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح انتقال کارمندان از پایتخت بدون کار کارشناسی انجام شد، گفت: در برخی موارد با اجرای این طرح ما شاهد انتقال اجباری کارمندان بودیم که نارضایتی عده‌ای را به دنبال داشت که این مورد نشان می‌دهد نگاه کارشناسی در اجرای این طرح وجود نداشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/2545.jpg طرح,انتقال,کارمندان,به,شهرستان‌ها،,حلال,مشکلات,پایتخت,نیست Icana

"علی زنجانی حسنلویی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، در رابطه با گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس درباره انتقال کارمندان که آن را طرحی شکست خورده قلمداد کرده، تصریح کرد: آنطور که مرکز پژوهش‌ها اعلام کرده است کار کارشناسی برای اجرای این طرح انجام نشده است، انتقال کارمندان  دولت و وزارتخانه‌ به مکانی دیگر شاید به صورت مقطعی جوابگو باشد ولی در آینده حلال مشکلات شهر بزرگ تهران نخواهد بود.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در برخی موارد با اجرای این طرح ما شاهد انتقال اجباری کارمندان بودیم که نارضایتی عده‌ای را به دنبال داشت.

وی همچنین افزود: حتی طرح انتقال سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها طرحی شکست خورده است و عملا نمی‌توان نتیجه مطلوبی داشته باشد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: تا زمانی که پایتخت و مرکزیت با تهران باشد و رویکردی که مردم نسبت به پایتخت دارند، مطمئنا اجرای این طرح نتایج مثبت به بار نخواهد داشت.

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی،با بررسی مشکلات ناشی از انتقال برخی دستگاه‌های دولتی از شهر تهران، ضمن تشریح ویژگی های کلانشهر تهران اعلام کرد: جابجایی فیزیکی بعضی از عناصر در این سیستم، صرفا آشوب و گسیختگی در نظام مذکور را دامن می زند و برای حل یک مشکل، چندین مشکل بزرگ‌تر به وجود خواهد آمد.

در این گزارش آمده است: متاسفانه ضربتی و آنی بودن تصمیم ها و در نظر نگرفتن مشارکت افراد در فرآیند تغییر یک دور بی‌نتیجه و برخی اوقات مخرب را در نظام تصمیم گیری کشور ایجاد می‌کند و فقدان چنین خصوصیتی درتصمیم‌گیری مهمی همچون انتقال دستگاه‌های اداری از پایتخت، نشانه غفلت از ضرورت مشارکت نخبگان، مردم و کارکنان در این خصوص است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet