ولادت امام موسی کاظم (ع)
1390/04/07 11:18:24
سرویس سیاسی

نمایندگان ژاپنی: نخست‌وزیر تا 2 ماه دیگر استعفا می دهد

جمعی از قانون‌گذاران ارشد ژاپنی اعلام کردند نخست‌وزیر این کشور در صورت تصویب لوایح کلیدی در پارلمان تا نیمه ماه آگوست (مرداد ماه) از سمت خود کناره‌گیری می‌کند.
نمایندگان ژاپنی: نخست‌وزیر تا 2 ماه دیگر استعفا می دهد جمعی از قانون‌گذاران ارشد ژاپنی اعلام کردند نخست‌وزیر این کشور در صورت تصویب لوایح کلیدی در پارلمان تا نیمه ماه آگوست (مرداد ماه) از سمت خود کناره‌گیری می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/2844.jpg نمایندگان,ژاپنی:,نخست‌وزیر,تا,2,ماه,دیگر,استعفا,می,دهد Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از خبرگزاری فرانسه، "جون آزومی" یکی از اعضای ارشد حزب "دموکراتیک ژاپن" در جمع خبرنگاران گفت که زمانی که درخواست‌های فعلی "نائوتو کان" نخست‌وزیر برای تصویب لوایح کلیدی در پارلمان تا اواخر ماه جولای و اوایل ماه آگوست (مرداد ماه) حل و فصل شود، زمینه برای کناره‌گیری کان فراهم خواهد شد.
دولت چپ میانه ژاپن هفته گذشته اعلام کره بود که دوره فعالیت پارلمان را برای 70 روز دیگر و تا آخر ماه آگوست (9 شهریور) تمدید می‌کند.
حزب دموکراتیک ژاپن و شرکای ائتلافی این حزب تلاش می‌کنند از این زمان برای تصویب لوایح مورد نظر کان در پارلمان استفاده کنند.
"کاتسویا اوکادا" دبیرکل حزب دموکراتیک ژاپن نیز در این‌باره گفت زمانی که این لوایح در پارلمان تصویب شود، کان در قبال گفته‌های خود مسئول خواهد بود.
وی افزود: "امیدوارم اپوزیسیون بدون هیچ پیش شرطی این لوایح را در پارلمان تصویب کند."
کان به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی، نحوه تعامل با آمریکا و سوء مدیریت بحران ناشی از زلزله و سونامی اخیر با انتقاد شدید مردم و سیاستمداران و حتی هم‌حزبی‌های خود رو‌به‌رو شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet