هدر اصلی
1390/04/05 17:38:40
سرویس اقتصادی
کعبی با اعلام احضار وزیر امور خارجه به مجلس:

صالحی پاسخ‌گوی انفعال وزارت خارجه در برابر اماراتی‌ها باشد

عضو کمیسیون انرژی مجلس، اقدام اماراتی‌ها در نصب پرچم کشورشان بر سکوی گازی در آب‌های ایران را غیرقانونی خواند و گفت: وزیر امور خارجه را برای پاسخ‌گویی در باره رفتار منفعلانه در برابر اماراتی‌ها به کمیسیون احضار خواهیم کرد.
صالحی پاسخ‌گوی انفعال وزارت خارجه در برابر اماراتی‌ها باشد عضو کمیسیون انرژی مجلس، اقدام اماراتی‌ها در نصب پرچم کشورشان بر سکوی گازی در آب‌های ایران را غیرقانونی خواند و گفت: وزیر امور خارجه را برای پاسخ‌گویی در باره رفتار منفعلانه در برابر اماراتی‌ها به کمیسیون احضار خواهیم کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/841.jpg صالحی,پاسخ‌گوی,انفعال,وزارت,خارجه,در,برابر,اماراتی‌ها,باشد Icana

"عبدالله کعبی" در گفت‌وگو با خبرنگارخانه ملت (www.icana.ir) با انتقاد از ورود اماراتی‌ها به آب‌های کشور گفت: ایران و امارات قراردادی را بسته بودند که  بر اساس آن ایران به امارات گاز بفروشد. 

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پس از این قرارداد، اماراتی‌ها بدون کسب مجوزو در اقدامی غیرقانونی سکویی برای انتقال گاز در چند مایلی جزیره ابوموسی و در کنار سکوی مبارک در حوزه سلیمان ایجاد کردند. 

وی با بیان این که این سکو در آب‌های سرزمینی ایران ساخته شده است، ادامه داد: نکته آن است که اماراتی‌ها به جای پرچم ایران، پرچم امارات را روی این سکو نصب کرده‌اند. 

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که اقدام اماراتی‌ها به نفع کشور نیست، افزود: دولت ایران و به‌ویژه وزارت امور خارجه باید نسبت به این موارد حساس باشد، اما  ظاهرا وزیر امور خارجه نسبت به اقدام اماراتی‌ها و حتی رفتار آنها در مورد جزایر سه گانه ایرانی انفعالی عمل کرده است؛ بر این اساس ما وزیر خارجه  را برای پاسخگویی نسبت به رفتار منفعلانه در برابر اماراتی ها به کمیسیون احضار خواهیم کرد.

عبدالله کعبی امروز (یکشنبه 5 تیر) در نطق میان دستور خود نیز از این موضوع انتقاد کرد و گفت: در حالی که اماراتی‌ها در آب‌های ایران سکو زده‌اند، علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه در آخرین دیدار خود با مقام‌های اماراتی، مذاکره‌هایی داشته است، اما به این برخورد اماراتی‌ها اعتراضی نکرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet