هدر اصلی
1390/04/05 17:55:28
سرویس کمیسیون ها
حضور احمد قلعه‌بانی و موسی سوری در نشست کمیسیون انرژی

شرکت نفت از خواب 35 ماهه اجرای پروژه های پارس جنوبی بیدار شد

عضو کمیسیون انرژی مجلس از نشست مشترک این کمیسیون با مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران خبر داد و گفت: حتی مدیران نفتی دولت هم به محقق نشدن زمان ۳۵ ماهه اجرای طرح توسعه فازهای باقیمانده پارس جنوبی اذعان دارد و علت آن را گسترش تحریم‌های غرب و کمبود اعتبارهای آن برمی‌شمرند.
شرکت نفت از خواب 35 ماهه اجرای پروژه های پارس جنوبی بیدار شد عضو کمیسیون انرژی مجلس از نشست مشترک این کمیسیون با مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران خبر داد و گفت: حتی مدیران نفتی دولت هم به محقق نشدن زمان 35 ماهه اجرای طرح توسعه فازهای باقیمانده پارس جنوبی اذعان دارد و علت آن را گسترش تحریم‌های غرب و کمبود اعتبارهای آن برمی‌شمرند. https://cdn.icana.ir/d/019/7141.jpg شرکت,نفت,از,خواب,35,ماهه,اجرای,پروژه,های,پارس,جنوبی,بیدار,شد Icana

"حسن شبان‌پور" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) افزود: کمیسیون انرژی در نشست امروز (یکشنبه 5 تیر) میزبان احمد قلعه‌بانی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و موسی سوری مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، بود تا در باره وضعیت پیشرفت پروژه‌های پارس جنوبی با این نمایندگان دولت بحث و گفت‌وگو کنند.

نمانیده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: نکته مهمی که در این نشست مشترک با مسئولان نفتی دولت مورد توافق طرفین بود، روند کند اجرای طرح‌های توسعه‌ای صنعت نفت بود که برای هیچ‌یک از طرفین راضی کننده نبود.

 

دولت هم وعده‌های خود را باور نکرد

وی ادامه داد: حتی با احتساب آمار 15 درصدی دولت از میزان پیشرفت طرح توسعه فازهای باقیمانده پارس جنوبی که زمان 35 ماه برای به تولید رسیدن آنها برآورد شده بود، بهره‌برداری از این پروژه‌ها در زمان تعیین شده غیرممکن است.

شبان‌پور تأکید کرد: مسئولان شرکت ملی نفت ایران به عنوان نمایندگان دولت نیز بر این مسئله که بهره‌برداری از طرح‌های توسعه پارس جنوبی تا پایان مهلت 35 ماهه، شدنی نیست، واقف هستند و با یک استدلال کوتاه منطقی هم می‌توان این موضوع را نتیجه گرفت.

 

پارس جنوبی حیاط خلوت بازاریابی چینی‌ها نیست

عضو کمیسیون انرژی مجلس همچنین با اعلام انتقاد نمایندگان از سیر وابسته شدن ساخت پروژه‌های پارس جنوبی به صنعت چین و انحصاری شدن تملک پروژه‌ها برای این کشور، یادآور شد: باید سیاست‌پردازی قراردادهای تجاری، به‌ویژه در بخش انرژی کشور به گونه‌ای نباشد که سال‌های آینده تجربه سوخته نیروگاه اتمی بوشهر و بازی‌های چند ساله روسیه را دوباره در پارس جنوبی تکرار کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet