ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
احمدی بیغش:

اقدام اماراتی‌ها در آب‌های ایران باید سریعا بررسی شود

سرویس بین الملل
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در رابطه با اقدام اماراتی‌ها در نصب پرچم کشورشان بر سکوی گازی در آب‌های ایران، گفت: در صورت صحت این موضوع، کمیسیون امنیت ملی باید فورا مسئول دستگاه دیپلماسی کشور را برای پاسخگویی به کمیسیون احضار کند.
دوشنبه 6 تیر 1390 ساعت 11:35
اقدام اماراتی‌ها در آب‌های ایران باید سریعا بررسی شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در رابطه با اقدام اماراتی‌ها در نصب پرچم کشورشان بر سکوی گازی در آب‌های ایران، گفت: در صورت صحت این موضوع، کمیسیون امنیت ملی باید فورا مسئول دستگاه دیپلماسی کشور را برای پاسخگویی به کمیسیون احضار کند. http://cdn.icana.ir/d/019/183.jpg اقدام,اماراتی‌ها,در,آب‌های,ایران,باید,سریعا,بررسی,شود Icana

"محمود احمدی بیغش" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، در رابطه با  اقدام اماراتی‌ها در نصب پرچم کشورشان برسکوی گازی درآب‌های ایران، گفت: در صورت صحت چنین کاری از سوی اماراتی‌ها، این موضوع باید سریعا بررسی شود.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با بیان آنکه  امارات باید نسبت به اقدام خود پاسخگوی ایران باشد، افزود: در صورت صحت این موضوع، کمیسیون امنیت ملی نیز باید فورا مسئول دستگاه دیپلماسی کشور را برای پاسخگویی به کمیسیون احضار کند.

روز گذشته "عبدالله کعبی" نماینده آبادان در نطق خود از موضع انفعالی وزیر امور خارجه  در برابر اقدام امارات انتقاد کرد و گفت:  ایران و امارات قراردادی را بسته بودند که  بر اساس آن ایران به امارات گاز بفروشد. 

پس ازاین قرارداد، اماراتی‌ها بدون کسب مجوزو در اقدامی غیرقانونی سکویی برای انتقال گاز در چند مایلی جزیره ابوموسی و در کنار سکوی مبارک در حوزه سلیمان ایجاد کردند. 

در حالی که اماراتی‌ها در آب‌های ایران سکو زده‌اند، "علی اکبر صالحی" وزیر امور خارجه در آخرین دیدار خود با مقام‌های اماراتی، مذاکره‌هایی داشته است، اما به این برخورد اماراتی‌ها اعتراضی نکرده است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000