هدر اصلی
1390/04/06 10:46:00
سرویس سیاسی
رضایی خبرداد؛

ادامه جلسات مشترک مجلس و دولت درباره ادغام وزارتخانه‌ها

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از تصمیم این هئیت برای ادامه جلسات مشترک دو قوه مجریه و مقننه درباره ادغام وزارتخانه‌ها خبر داد.
ادامه جلسات مشترک مجلس و دولت درباره ادغام وزارتخانه‌ها عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از تصمیم این هئیت برای ادامه جلسات مشترک دو قوه مجریه و مقننه درباره ادغام وزارتخانه‌ها خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/2428.jpg ادامه,جلسات,مشترک,مجلس,و,دولت,درباره,ادغام,,وزارتخانه‌ها Icana

" امیدوار رضایی میر قائد" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، در رابطه با جزییات جلسه دیروز هیئت رییسه مجلس، گفت:  در جلسه دیروز - یکشنبه - علاوه بر داشتن نظم و ترتیب جلسات علنی  به حفظ  حرمت ناطقین در مجلس نیز تاکید شد.

نماینده مردم مسجد سلیمان،  لالی و هفت گل درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: هیئت رییسه مجلس در این جلسه به حفظ حرمت ناطقان جلسات علنی، حالا چه در کسوت وزیر،  نماینده اقلیت و یا نماینده اکثریت که طبق قانون در حال صحبت است، تاکید داشت.

عضو هیئت رییسه مجلس مراعات آزادی بیان در صحن علنی را نیز از جمله موارد مورد تاکید هیئت رییسه  مجلس دانست و گفت: قرار شد برای حفظ حقوق نمایندگان راهکارهایی اجرایی  تبیین و در جلسات علنی عملی شود.

وی نظرات  برخی نمایندگان در مورد خلاف مقررات بودن نطق برخی دیگر از نمایندگان را دلیل بررسی چنین موضوعی درهیئت رییسه مجلس خواند و ادامه داد: برخی نمایندگان تاکید داشتند که تذکرات آنها در مورد نحوه اداره جلسه باید توسط هیئت رییسه مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

 رضایی با اعلام آنکه موضوع  ادغام وزرتخانه‌ها دومین مورد بررسی در جلسه دیروز هیئت رییسه بود، گفت: از آنجایی که نظرات مجلس و دولت در مورد ادغام‌ها کاملا با هم تطبیق ندارد، قرار شد این جلسات ادامه پیدا کند.

 وی تاکید کرد: هیئت رییسه مجلس معتقد است که هنوز نیاز به ادامه جلسات مشترک دولت و مجلس است و بر این اساس با تصمیم هیئت رییسه این جلسات ادامه پیدا می کند.

رضایی با بیان آنکه  در این مورد تا کنون بیش از 5 جلسه برگزار شده است، تصریح کرد: تصمیم هیئت رییسه مجلس با توجه به نظراتی است که از  سوی دولت می آید  و برای رسیدن به نقطه مشترک در رابطه با ادغام‌ وزارتخانه‌ها ادامه این جلسات ضرورت دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet