شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

ناآرامی در استانبول به دنبال ردصلاحیت یک نماینده پارلمان ترکیه

سرویس سیاسی
پس از ردصلاحیت یکی از نمایندگان منتخب پارلمان ترکیه، اعتراضاتی در شهر استانبول برگزار شد که با دخالت پلیس، به خشونت کشیده شد.
دوشنبه 6 تیر 1390 ساعت 11:18
ناآرامی در استانبول به دنبال ردصلاحیت یک نماینده پارلمان ترکیه پس از ردصلاحیت یکی از نمایندگان منتخب پارلمان ترکیه، اعتراضاتی در شهر استانبول برگزار شد که با دخالت پلیس، به خشونت کشیده شد. http://cdn.icana.ir/d/019/7492.jpg ناآرامی,در,استانبول,به,دنبال,ردصلاحیت,یک,نماینده,پارلمان,ترکیه Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از الجزیره انگلیسی، در پی رد صلاحیت یکی از نمایندگان منتخب کرد پارلمان ترکیه به اتهام رابطه با گروه های تروریستی، موجی از اعتراض کردهای ترکیه در مناطق مختلف استانبول به راه افتاد که با دخالت پلیس برای متفرق کردن معترضین و شلیک گاز اشک آور روبه رو شد.
در پی رد صلاحیت این نماینده منتخب از سوی دادگاه عالی ترکیه، تمامی نماینده های مورد حمایت حزب طرفدار کردها در ترکیه به نام "صلح و دموکراسی" تهدید کردند جلسات پارلمانی را تحریم خواهند کرد.
"هاتیپ دایکل" پیش از این و در سال ۲۰۰۹ میلادی به اتهام انجام تبلیغات سیاسی به نفع شورشیان در مناطق کردنشین به ۲۰ ماه زندان محکوم  شده بود.
دایکل یکی از چندین نامزد شرکت کننده در انتخابات پارلمانی ۱۲ ژوئن است که مورد حمایت حزب کرد بود.
درانتخابات پارلمانی ۱۲ ژوئن ترکیه حزب "عدالت و توسه" به رهبری "رجب طیب اردوغان" نخست وزیر این کشور توانست با کسب بیش از ۵۰ درصد از آراء اکثریت کرسی های پارلمان را به خود اختصاص دهد.
 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000