خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1390/04/06 11:53:44
سرویس سیاسی
پاپری‌مقدم‌فرد:

پایبندی به اخلاق سیاسی زمینه‌ساز رشد و توسعه سیاسی است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم رعایت اخلاق اسلامی در عرصه سیاست، یادآور شد: پایبندی به اخلاق سیاسی زمینه‌ساز رشد و توسعه سیاسی است.
پایبندی به اخلاق سیاسی زمینه‌ساز رشد و توسعه سیاسی است عضو هیئت رئیسه کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم رعایت اخلاق اسلامی در عرصه سیاست، یادآور شد: پایبندی به اخلاق سیاسی زمینه‌ساز رشد و توسعه سیاسی است. https://cdn.icana.ir/d/019/65.jpg پایبندی,به,اخلاق,سیاسی,زمینه‌ساز,رشد,و,توسعه,سیاسی,است Icana

"ایوب پاپری مقدم‌فرد" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) درباره لزوم رعایت اخلاق اسلامی در عرصه سیاست، گفت: یک سیاستمدار در نظام جمهوری اسلامی ایران برای آنکه به میدان رقابت با رقبای خود گام بگذارد، باید در نوشتار، اظهارات و اتخاذ مواضع ابعاد اخلاق سیاسی را رعایت کند.

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت سلائق مختلف سیاسی در یک جامعه، تصریح کرد: طبیعی است که برخی از این نظرات و دیدگاه‌ها با یکدیگر متفاوت و متضاد هستند، اما این دلیل نمی‌شود که نامزدهای انتخابات برای بر‌تر نشان دادن فکر خود، به تخریب دیگر اندیشه‌ها روی بیاورند.

وی پایبندی به اخلاق سیاسی را زمینه ساز رشد و توسعه سیاسی دانست و افزود: زمانی که سیاسیون هدف از ورود به انتخابات را خدمت به مردم عنوان می‌کنند، انتظار آن است که آنها در بیان برنامه‌ها و مواضع از توهین، افتراء و تمسخر دیگران اجتناب کنند و گرنه نه تنها امور اصلاح نمی‌شوند بلکه عقبگرد در دستاوردهای انقلاب صورت می‌گیرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس درباره آثار و عواقب بی‌اخلاق‌های سیاسی، اظهار کرد: این رفتار ناپسند باعث شکست وحدت اجتماع می‌شود و فضای تنش را در جامعه حاکم می‌کند به طوری که سلائق مختلف سیاسی دیگر نمی‌توانند مسالمت‌آمیز در کنار هم زندگی کنند و هر کس برای ارتقاء جایگاهش روی به مچ گیری و تخریب رقیب می‌آورد.

وی ادامه داد: وظیفه دستگاه نظارتی بویژه قوه قضائیه آن است که در انتخابات سال جاری کاملاً فضا را رصد کند تا با برخورد جدی با متخلفان، جلوی این فساد اخلاقی را در حوزه سیاسی بگیرد چرا که گسترش بی‌اخلاقی‌ها در عرصه سیاسیت بر توسعه اقتصادی و فرهنگی جامعه نیز اثر سوء می‌گذارد.

انتخابات مجلس نهم روز جمعه ۱۲ اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet