خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1390/04/06 13:23:38
سرویس اقتصادی
توقف سوآپ و قرارداد میدان آزادگان؛ دو اشتباه میرکاظمی در نفت

مجلس یک‌بار تلخی سپردن اختیار وزارت نفت به غیرمتخصص را چشیده است

رئیس کمیته برق کمیسیون انرژی با انتقاد از اداره وزارت نفت به شیوه آزمون و خطا، انتصاب علی‌آبادی به سرپرستی این وزارتخانه را تداوم غیرمتخصص‌گرایی در وزارت نفت خواند و گفت: میرکاظمی هم نفتی نبود و اوایل مدیریت خود در باره میدان آزادگان و سوآپ (معاوضه) نفت، تصمیم‌هایی گرفت که به زیان کشور بود.
مجلس یک‌بار تلخی سپردن اختیار وزارت نفت به غیرمتخصص را چشیده است رئیس کمیته برق کمیسیون انرژی با انتقاد از اداره وزارت نفت به شیوه آزمون و خطا، انتصاب علی‌آبادی به سرپرستی این وزارتخانه را تداوم غیرمتخصص‌گرایی در وزارت نفت خواند و گفت: میرکاظمی هم نفتی نبود و اوایل مدیریت خود در باره میدان آزادگان و سوآپ (معاوضه) نفت، تصمیم‌هایی گرفت که به زیان کشور بود. https://cdn.icana.ir/d/019/2279.jpg مجلس,یک‌بار,تلخی,سپردن,اختیار,وزارت,نفت,به,غیرمتخصص,را,چشیده,است Icana

"حسین امیری خامکانی"در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) توقف سوآپ (معاوضه) نفت خام با کشورهای حاشیه دریای مازندران و نحوه برخورد با قرارداد طرح توسعه میدان نفتی آزادگان را بزرگترین اشتباه‌های سیدمسعود میرکاظمی در دوران مدیریتش بر وزارت نفت خواند و گفت: میرکاظمی تازه بعد از آزمون و خطاهای پرهزینه به حوزه نفت آشنا شده بود که از سوی رئیس‌جمهوری برکنار شد و باز فردی ناآشنا به حوزه نفت اداره این وزارتخانه را بر عهده گرفت.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مدیران نفتی باید با طی سلسله مراتب مدیریتی در صنعت نفت به مراحل بالای مدیریتی همچون وزیر نفت برسند، زیرا قرار دادن افراد غیرمتخصص در صنعت نفت افزون‌بر بی‌ثبات کردن این وزارتخانه مهم و کلیدی، تبعات اقتصادی و مدیریتی نامطلوبی به دنبال دارد که بعضا تا مدت‌ها قابل جبران نیست.

وی در باره انتصاب "محمد علی‌آبادی" به سرپرستی وزارت نفت، این اقدام را تداوم شیوه دولت در انتصاب مدیران غیرمتخصص در حوزه نفت برشمرد و تأکید کرد: علی آبادی پیش از این یک بار بخت خود را در مجلس برای وزیر شدن آزموده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: از سوی دیگر مجلس هم یک‌بار طعم تلخ سپردن اداره وزارت نفت به مدیر غیرمتخصص را چشیده، از همین رو بعید است که نمایندگان به وزیر شدن علی‌آبادی در وزارت نفت رأی مثبت دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet