وکالة الانباء للمجلس الشوری الاسلامی

هدر اصلی
1390/04/06 15:40:55
سرویس استان ها
سیدعلی حسینی:

حمایت نکردن از کشاورزان، در راستای اجرای هدفمندی یارانه‌ها نبود

نماینده مردم نیشابور در مجلس، عدم حمایت از بخش تولید به ویژه کشاورزان را، خلاف آنچه دولت در راستای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در نظر داشت، خواند و اصلاح زیرساخت‌های کشاورزی را راهکار مناسبی برای قیمت تمام شده کشاورزان برشمرد.
حمایت نکردن از کشاورزان، در راستای اجرای هدفمندی یارانه‌ها نبود نماینده مردم نیشابور در مجلس، عدم حمایت از بخش تولید به ویژه کشاورزان را، خلاف آنچه دولت در راستای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در نظر داشت، خواند و اصلاح زیرساخت‌های کشاورزی را راهکار مناسبی برای قیمت تمام شده کشاورزان برشمرد. https://cdn.icana.ir/d/019/4397.jpg حمایت,نکردن,از,کشاورزان،,در,راستای,اجرای,هدفمندی,یارانه‌ها,نبود Icana

"سیدعلی حسینی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) گفت: بعد از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، قیمت حامل‌های انرژی مقدار زیادی افزایش پیدا کرد، اما قیمت محصولات کشاورزی ثابت باقی ماند که این مسئله کشاورزان را متضرر کرد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که دولت قول عدم متضرر شدن بخش تولیدی جامعه داده بود، افزود: بسته‌های حمایتی به کشاورزان تعلق نگرفته است.

وی ادامه داد: در حالی که 20 درصد از درآمد قانون هدفمندی یارانه به منظور حمایت از بخش تولید در اختیار دولت است، اما حمایت چندانی از کشاورزان به عمل نیامده است.

حسینی، تعدیل قیمت‌ها را راهکار دیگری برای جلوگیری از ضرر دهی کشاورزان برشمرد و اظهار کرد: زمانی که قیمت تمام شده محصولی افزایش می‌یابد، باید قیمت خرید آن به ویژه خرید تضمنی آن افزایش یابد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اصلاح در نحوه آبیاری و استفاده از حامل های انرژی در زمین‌های کشاورزی را راهکاری مناسب دیگری برای کاهش قیمت تمام شده محصول خواند و بر لزوم گسترش سیستم آبیاری قطره‌ای پرفشار و نوسازی چاه‌های قدمی کشاورزی و موتورهای آبیاری تأکید کرد.

وی، اصلاح زیرساخت‌های کشاورزی در کشور را مستلزم عزم جدی وزارت جهاد کشاورزی خواند و افزود: کشاورزی که به شیوه سنتی کشاورزی کرده تغییر عادت در او به سختی نهادینه می‌شود.

این در حالی است که "سیدعلی حسینی" در جلسه علنی روز اول تیرماه مجلس در تذکری کتبی به وزیر جهاد کشاورزی، حمایت از کشاورزان پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها را خواستار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet