خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1390/04/06 16:21:06
سرویس اقتصادی
لاهوتی خبر داد:

مذاکرات وزیر راه و شهرسازی برای واردات هواپیماهای ایمن

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که خرید هواپیما در کشور باید بر عهده بخش خصوصی باشد، گفت: تاکنون اقدام‌های مناسبی برای تأمین نیاز خطوط هوایی ایران به هواپیما، انجام شده است.
مذاکرات وزیر راه و شهرسازی برای واردات هواپیماهای ایمن عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که خرید هواپیما در کشور باید بر عهده بخش خصوصی باشد، گفت: تاکنون اقدام‌های مناسبی برای تأمین نیاز خطوط هوایی ایران به هواپیما، انجام شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/3944.jpg مذاکرات,وزیر,راه,و,شهرسازی,برای,واردات,هواپیماهای,ایمن Icana

"مهرداد بائوج‌لاهوتی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با بیان این که خرید هواپیما در کشور باید بر عهده بخش خصوصی باشد، تصریح کرد: دولت نباید در خرید هواپیما از شرکت‌های بین‌المللی دخالت کند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر راه و شهرسازی برای تأمین نیاز خطوط هوایی کشور به هواپیما با یک شرکت هواپیمایی قطری برای همکاری با ایران به توافق رسیده است و به احتمال فراوان هواپیماهای این شرکت قطری با نام شرکت ایرانی در آسمان ایران پرواز می‌کنند.

 

خرید توپولف ضربه بزرگی به بدنه اقتصاد وارد کرد

وی با یادآوری این که دولت با خرید هواپیمای توپولف در سال‌های گذشته و ساخت آن در کشور ضربه بزرگی را به اقتصاد وارد کرد، اظهار کرد: با توجه به این تجربه دولت نباید در خرید هواپیما از شرکت‌های بین‌المللی دخالت کند.

 

بخش خصوصی با حمایت صندوق ذخیره توسعه ملی هواپیما بخرد

این نماینده مردم در مجلس با بیان این که در راستای تقویت صنعت هوانوردی کشور باید خرید هواپیما را به بخش خصوصی واگذار کرد، گفت: صندوق ذخیره توسعه ملی می‌تواند پشتوانه مناسبی برای شرکت‌های خصوصی خریدار هواپیما از شرکت‌های بین‌المللی باشد.

 

اصل 44 با خصوصی شدن تفکر و مدیریت اجرایی می‌شود

بائوج‌لاهوتی با توضیح این که نحوه خصوصی‌سازی شرکت هواپیمایی هما نگران کننده است، تصریح کرد: 30 درصد از سهام این شرکت به شکل سهام عدالت در اختیار مردم قرار می‌گیرد و 21 درصد از سهام آن هم در اختیار کارکنان این شرکت قرار می‌گیرد و با این گونه واگذاری سهام عملا سهام‌داران این شرکت نقشی در تصمیم‌گیری‌های آن ندارند.

عضو کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: در راستای تحقق اصل 44 قانون اساسی باید تفکر و مدیریت سازمان‌ها خصوصی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet