خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1390/04/07 11:58:06
سرویس فرهنگی
عضو فراکسیون روحانیون مجلس:

مساجد بایدبه شیوه مردمی و بدون دخالت دستگاه‌ها اداره شوند

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با تاکید بر اینکه مساجد باید با حمایت‌ها و حرکت‌های خودجوش مردم اداره شوند، خاطرنشان کرد: مساجد از ابتدای تاسیس تاکنون به شیوه مردمی اداره شده و اگر این وجه از مساجد گرفته شود دیگر مردم رغبتی برای حضور در این پایگاه‌های معنوی و دینی نخواهند داشت.
مساجد بایدبه شیوه مردمی و بدون دخالت دستگاه‌ها اداره شوند عضو فراکسیون روحانیون مجلس با تاکید بر اینکه مساجد باید با حمایت‌ها و حرکت‌های خودجوش مردم اداره شوند، خاطرنشان کرد: مساجد از ابتدای تاسیس تاکنون به شیوه مردمی اداره شده و اگر این وجه از مساجد گرفته شود دیگر مردم رغبتی برای حضور در این پایگاه‌های معنوی و دینی نخواهند داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/992.jpg مساجد,بایدبه,شیوه,مردمی,و,بدون,دخالت,دستگاه‌ها,اداره,شوند Icana

"سید ناصر موسوی لارگانی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به سخنان رئیس مجلس خبرگان رهبری مبنی بر عدم دخالت دولت و سایر دستگاه‌ها در امور مساجد، گفت: دولت باید بدون مداخله در امور مساجد به تامین بودجه مساجد کمک کند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس ادامه داد: در حال حاضر برخی مساجد توسط واقفینی که تمکن مالی دارند اداره می‌شوند و از این جهت چنین مساجدی در جهت تامین بودجه مالی مشکلی ندارند.

وی با بیان اینکه برخی از مساجد در تامین بودجه مشکلات بسیاری دارند اظهار داشت: این مساجد توان اداره امور جاری عادی را ندارند و با هدفمند کردن یارانه‌ها بر مشکلات مالی این مساجد اضافه شده است و اداره کنندگان این مراکز دینی توان پرداخت قبوض آب و برق و... را ندارند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس خاطرنشان کرد: مساجد از ابتدای تاسیس تاکنون به شیوه مردمی اداره شده و اگر این وجه از مساجد گرفته شود دیگر مردم رغبتی برای حضور در این پایگاه‌های معنوی و دینی نخواهند داشت.

این نماینده مجلس با بیان اینکه دولت نباید در امور مساجد دخالت کند اضافه کرد: نقش دولت در اداره مساجد باید حمایتی باشد نه اینکه مقابل حرکت‌های خود جوش مردمی بایستد.

 موسوی لارگانی اضافه کرد: در بودجه سال نود مساجد روستا‌ها از پرداخت قبوض آب و برق و... معاف شده‌اند و دولت باید با بررسی مشکلات مساجد شهر‌ها و برایند هزینه‌های جاری آن‌ها این معافیت را به سایر مساجد تعمیم دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet