ولادت امام موسی کاظم (ع)
1390/04/08 09:54:21
سرویس فرهنگی
عضو فراکسیون روحانیون مجلس:

دخالت در امور مساجد از معنویت این پایگاه‌های دینی می‌کاهد

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با تاکید بر عدم دخالت دستگاه‌ها خصوصا دولت در اداره مساجد، خاطر نشان کرد: از دیرباز مساجد محلی برای تعامل امور دینی و روزمره مردم بوده‌اند و دخالت هر دستگاه و نهادی در اداره این پایگاه معنوی از حضور پرشور و معنوی مردم خواهد کاست.
دخالت در امور مساجد از معنویت این پایگاه‌های دینی می‌کاهد عضو فراکسیون روحانیون مجلس با تاکید بر عدم دخالت دستگاه‌ها خصوصا دولت در اداره مساجد، خاطر نشان کرد: از دیرباز مساجد محلی برای تعامل امور دینی و روزمره مردم بوده‌اند و دخالت هر دستگاه و نهادی در اداره این پایگاه معنوی از حضور پرشور و معنوی مردم خواهد کاست. https://cdn.icana.ir/d/019/4975.jpg دخالت,در,امور,مساجد,از,,معنویت,این,پایگاه‌های,دینی,می‌کاهد Icana

"سیدمصطفی طباطبایی نژاد" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با اشاره به سخنان رئیس مجلس خبرگان رهبری مبنی بر عدم دخالت دستگاه‌ها خصوصا دولت در امور مساجد، گفت: بیانات رئیس مجلس خبرگان در راستای اداره مساجد روشن و دقیق است و دستگاه‌ها و حتی دولت  که بودجه‌ای را برای مساجد پیش‌بینی می‌کند نمی توانند در امور مساجد دخالت کنند.

نماینده مردم اردستان در مجلس ادامه داد: مساجد با حرکت‌های مردمی معنویت بیشتری دارند و مردم با اداره مساجد ایثار و برادری بیشتر را به نمایش می گذارند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس مساجد را کانون انس و همدلی میان مردم دانست و افزود: از دیرباز تاکنون مساجد محلی برای تعامل امور دینی و روزمره مردم بوده‌اند و هنوز هم این پایگاه دینی برای رسیدگی به مشکلات مردم اولویت ویژه دارد.

طبا طبایی‌نژاد ادامه داد: دولت باید مردم را به حضور پرشور در مساجد ترغیب کند و با رسیدگی به برخی مشکلات این نهاد‌های دینی راه را برای ادامه برنامه‌های مساجد باز کند.

وی با انتقاد از دخالت دولت در اداره مساجد تصریح کرد: اگر دولت برای اداره مساجد تصمیم گیرنده باشد از حضور معنوی و پرشور مردم در مساجد کاسته خواهد شد.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: طبق فرمایش صریح قرآن کریم باید مساجد به عنوان مراکز تعامل و هم اندیشی دینی توسط مردم اداره شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet