خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1390/04/07 09:02:14
سرویس فرهنگی
رضایی با انتقاد از بی‌توجهی و رخوت مجمع عمومی فوتبال:

مجلس، با جدیت پیگیر مشکلات و حواشی فوتبال کشور است

رئیس فراکسیون ورزش مجلس فدراسیون فوتبال و مسئولان و مدیران تیم ملی امید را در شکست این تیم مقصر دانست و گفت: مجمع عمومی فدراسیون فوتبال دچار رخوت و ضعف شده است و ارزیابی درست و منطقی از مدیران فدراسیون و تیم‌های ورزشی ندارد و همین امر موجب شده است تا نتایج و عملکرد این فدراسیون ضعیف باشد.
مجلس، با جدیت پیگیر مشکلات و حواشی فوتبال کشور است رئیس فراکسیون ورزش مجلس فدراسیون فوتبال و مسئولان و مدیران تیم ملی امید را در شکست این تیم مقصر دانست و گفت: مجمع عمومی فدراسیون فوتبال دچار رخوت و ضعف شده است و ارزیابی درست و منطقی از مدیران فدراسیون و تیم‌های ورزشی ندارد و همین امر موجب شده است تا نتایج و عملکرد این فدراسیون ضعیف باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/3554.jpg مجلس،,با,جدیت,پیگیر,مشکلات,و,حواشی,فوتبال,کشور,است Icana

"امیدوار رضایی میرقائد" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)با اشاره به شکست تیم ملی امید و حواشی این رخداد گفت: مقام مسئول و تصمیم‌گیر در هر رشته ورزشی، فدراسیون تخصصی آن است و هر اقدام و عملکرد مثبت یا منفی که در آن ورزش صورت گیرد، به فدراسیون مربوط برمی‌گردد.

نماینده مردم مسجدسلیمان، هفتگل، لالی و اندیکا افزایش اتفاقات نامطلوب در عرصه فوتبال کشور را نگران‌کننده توصیف کرد و ادامه داد: اتفاقاتی که برای تیم ملی امید افتاد، بسیار ناگوار و نگران‌کننده بود و  احساسات مردم و علاقه‌مندان به ورزش را جریحه‌دار کرد، به همین دلیل و باتوجه به حساسیت موضوع مجلس برای پیگیری وارد عمل شد.

رضایی با اشاره به برگزاری جلسه کمیته تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی با حضور مسئولان فدراسیون فوتبال تصریح کرد: برای داشتن قضاوت عادلانه و قطعی باید حرف‌های همه مسئولان و افراد مرتبط با شکست تیم ملی امید شنیده شود و تحقیق و مطالعه گسترده و دقیقی انجام بگیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس، فراکسیون ورزش و کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی را پیگیر بررسی دلایل شکست تیم ملی امید عنوان کرد و گفت: پس از برگزاری جلسه مشترک کمیته تربیت بدنی با مسئولان فدراسیون فوتبال، قرار شد گزارش مفصلی از تمام وقایع رخ‌داده در اعزام تیم ملی امید تهیه شود و نیز فراکسیون ورزش و کمیته تربیت بدنی وقایع و اقدامات صورت گرفته را بررسی کنند.

رضایی قضاوت قطعی درباره مقصران شکست تیم ملی امید را نیازمند کسب اطلاعات دقیق و کامل دانست و تأکید کرد: با نگاه اجمالی به شکست تیم ملی امید می‌توان گفت همه در این قصور و کوتاهی مقصر هستند، از سازمان تربیت بدنی سابق و مسببان تشکیل نشدن وزارت ورزش و جوانان در موعد قانونی تا فدراسیون فوتبال و نیز مسئولان و مدیریت تیم ملی امید همه و همه در شکست نگران‌کننده تیم ملی امید اثرگذار بوده‌اند.

رئیس فراکسیون ورزش ضمن انتقاد از بی‌توجهی طولانی مدت مسئولان فوتبال کشور به تیم ملی امید اظهار داشت: مشکلات تیم ملی امید باید به طور اساسی ریشه‌یابی شود و چالش‌ها و موانع پیشرفت و موفقیت این تیم مشخص گردد تا بتوان مشکلات و کاستی‌های تیم ملی امید را به سمت مرتفع شدن پیش برد.

وی افزود: مسئولان ورزش سال‌های سال به مسائل بنیادی ورزش کشور بی‌توجهی کردند و ورزش‌های پایه و تیم‌های پایه همچون تیم ملی فوتبال امید را نادیده گرفتند که همین مسئله، بخش مهمی از دلایل ضعف امروز تیم ملی امید است.

رضایی وضعیت کنونی فدراسیون فوتبال را ضعیف و نامطلوب توصیف کرد و ادامه داد: مجمع عمومی فدراسیون فوتبال دچار رخوت و ضعف شده است و ارزیابی درست و منطقی از مدیران فدراسیون و تیم‌های ورزشی ندارد و همین امر موجب شده است تا نتایج و عملکرد این فدراسیون ضعیف و غیرقابل قبول باشد.

وی در پایان تصریح کرد: مجمع عمومی فدراسیون فوتبال باید در مدیریت این فدراسیون تجدید نظر کند و تدبیری برای بهبود اوضاع فوتبال کشور بیندیشد.

تیم ملی فوتبال امید در بازی برگشت خود با عراق شکست سنگینی را متحمل شد و از حضور در بازی‌های المپیک لندن باز ماند. به گفته بسیاری از مسئولان یکی از دلایل این شکست دریافت نامه فدراسیون بین المللی فیفا درست پیش از بازی بود که در این نامه حضور یک بازیکن دو اخطاره در بازی رفت ایران و عراق یادآوری شده و تخلف عنوان شده بود.

فیفا در این نامه ضمن اعلام نتیجه بازی رفت ایران و عراق به نفع تیم عراق، از فدراسیون فوتبال تقاضا کرده است که حداکثر تا اول جولای دلایل خود را برای حضور بازیکن دو اخطاره در بازی اعلام کند.

روز گذشته نیز در محل کمیسیون فرهنگی مجلس جلسه‌ای با حضور اعضای کمیته تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی و مسئولان فدراسیون فوتبال برگزار شد تا دلایل اصلی شکست تیم ملی امید بررسی و موشکافی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet