انتخابات ریاست جمهوری
1390/04/07 11:37:50
سرویس فرهنگی
قنبری در تشریح تذکر کتبی خود به وزیر ارشاد:

بودجه‌ فرهنگی استان ایلام سلیقه‌ای و بدون نظارت هزینه می‌شود

نماینده مردم ایلام در مجلس از نحوه هزینه‌کرد بودجه فرهنگی در حوزه انتخابیه‌اش انتقاد و تصریح کرد: در حالی که مردم ۱۵ روستای ایلام به دلیل نبود دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از نبود آب شرب رنج می‌برند، مبلغی بیش از سه میلیارد تومان بدون هیچ نظارتی و با سلایق شخصی افرادی در استانداری هزینه شده است.
بودجه‌ فرهنگی استان ایلام سلیقه‌ای و بدون نظارت هزینه می‌شود نماینده مردم ایلام در مجلس از نحوه هزینه‌کرد بودجه فرهنگی در حوزه انتخابیه‌اش انتقاد و تصریح کرد: در حالی که مردم 15 روستای ایلام به دلیل نبود دو میلیارد و 500 میلیون تومان از نبود آب شرب رنج می‌برند، مبلغی بیش از سه میلیارد تومان بدون هیچ نظارتی و با سلایق شخصی افرادی در استانداری هزینه شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/5712.jpg بودجه‌,فرهنگی,استان,ایلام,سلیقه‌ای,و,بدون,نظارت,هزینه,می‌شود Icana

"داریوش قنبری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، در تشریح تذکر کتبی خود به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر ارائه گزارش از هزینه طرح‌های فرهنگی استان ایلام در سال ۸۹،  گفت: متاسفانه اعتبارات فرهنگی استان ایلام بدون هیچ نظارتی در جاهایی هزینه شده است که نه تنها تأثیر مثبتی بر فرهنگ مردم نداشته بلکه اگر شاخص‌های فرهنگی قبل و بعد از اجرای این طرح‌ها محاسبه شود، افت وضعیت فرهنگی استان محسوس خواهد بود.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، شیروان و چراداول در مجلس شورای اسلامی، توضیح داد: اخیرا پروژه‌هایی در حوزه انتخابیه‌ام اجرا شده است که تنها منجر به هدر رفت هزینه‌های بیت المال بوده به طوری که مردم را دچار بدبینی کرده است.

وی ادامه داد: در حالی که به 15 روستای ایلام به دلیل نبود بودجه دو میلیارد و 500 تومانی آب نمی‌رسد برای این طرح‌های به اصطلاح فرهنگی بیش از سه میلیارد تومان هزینه شده است.

قنبری حمایت از هنرمندان در حوزه انتخابیه را بسیار نامناسب خواند و افزود: این اعتبارات هنگفت در حالی هزینه می‌شود که بسیاری از هنرمندان و موسیقی دانان از کمبود حمایت مسئولان رنج می‌برند.

وی در پاسخ به این سؤال که طرح‌های فرهنگی اجرا شده در حوزه انتخابیه‌اش چگونه طرح‌هایی بوده است، پاسخ داد: طرح‌هایی مثل طرح نسیم رحمت و طرح شب‌های آفتابی در استان اجرا شد.

عضو فراکسیون خط امام (ره) در تشریح طرح نسیم رحمت، توضیح داد: این طرح که از سوی استانداری ایلام و شخص آقای استاندار پیش بینی شده و اجرایی هم شد، شامل بسته‌های فرهنگی بود که به داخل خانه‌های مردم  توزیع می‌شد، بود.

قنبری محتوای کتاب‎های توزیع شده را بسیار سطح پایین برشمرد و افزود: با اینکه مردم ایلام از نظر شرایط اقتصادی در وضعیت بدی به سر می‌برند و یکی از مناطق محروم کشور قلمداد می‌شوند ولی ایلامی‌ها مردمان تحصیل کرده و فهیمی هستند،؛ توزیع این کتاب‌ها به گفته برخی از مردم توهین به شعور آن‌ها محسوب می‌شود.

وی تأکید کرد: اعتبار اختصاص یافته برای اجرای این طرح در قیاس با هزینه‌های صورت گرفته بسیار ناچیز بود در این بسته‌ها کتاب‌هایی از نویسندگان غیر معروف و گمنام در تیراژ بالا به چاپ و در خانه‌های مردم توزیع شد.

قنبری با اشاره به شکل نامناسب توزیع این کتاب‌ها، تصریح کرد: در این کتاب‌ها آیات قرآنی هم بوده ولی این کتاب‌ها در خانه مردم انداخته می‌شد که این عمل خود موجب ناراحتی مردم شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در مورد طرح شب‌های آفتابی نیز چنین گفت: به بهانه یاد دفاع مقدس سال گذشته در مراسمی چند ترقه در شهر زده شد که این کار در شهری که سراسر آثار دفاع مقدس باقی است و مردم از نزدیک هشت سال جنگ تحمیلی را لمس کرده‌اند عجیب بود؛ شایسته بود این مراسم در شهری که با دفاع مقدس بیگانه است، صورت می‌گرفت.

وی اعتبار در نظر گرفته برای اجرای طرح شب‌های آفتابی را یک میلیارد اعلام و اضافه کرد: چنین مبلغ هنگفتی برای این طرح بسیار شگفت آور بود.

قنبری با انتقاد از بی اطلاع بودن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درمورد چگونگی هزینه‌های فرهنگی و اجرای این طرح‌ها، گفت: چرا باید این گونه طرح‌ها بدون اطلاع و نظارت وزرات ارشاد و با سلایق شخصی برخی افراد در استانداری‌ها اجرایی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet