هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
باهنر با اشاره به سالروز شهادت شهید بهشتی:/1

عده‌ای قصد ایجاد اختلال در روابط روحانیون و مردم را دارند

سرویس صحن
نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سالروز شهادت شهید بهشتی در حادثه 7 تیر گفت: براساس نظر شهید بهشتی آنچه نظام را آسیب‌پذیر می‌کند فاصله گرفتن روحانیون و مردم از یکدیگر است و امروز عده‌ای سعی دارند در روابط روحانیون و مردم اختلال ایجاد کنند.
سه‌شنبه 7 تیر 1390 ساعت 09:37
عده‌ای قصد ایجاد اختلال در روابط روحانیون و مردم را دارند نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سالروز شهادت شهید بهشتی در حادثه 7 تیر گفت: براساس نظر شهید بهشتی آنچه نظام را آسیب‌پذیر می‌کند فاصله گرفتن روحانیون و مردم از یکدیگر است و امروز عده‌ای سعی دارند در روابط روحانیون و مردم اختلال ایجاد کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/6400.jpg عده‌ای,قصد,ایجاد,اختلال,در,روابط,روحانیون,و,مردم,را,دارند Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، "محمدرضا باهنر" در جلسه علنی امروز - سه‌شنبه 7 تیر -مجلس شورای اسلامی طی نطق پیش از دستور خود ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام موسی کاظم (ع) و بزرگداشت حادثه هفتم تیر گفت: انقلاب در حادثه هفتم تیر 72 تن از یاران بی‌گناه به عدد شهدای کربلا را از دست داد.

نماینده تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شهید بهشتی خاری بود در چشم مات استکبار جهانی،‌ صهیونیسم بین‌المللی، منافقین داخلی، لیبرال‌های غرب‌زده که از شکوه انقلاب در شگفتی بودند.

وی افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند بهشتی مظلوم زیست و مظلوم مرد و خار چشم دشمنان اسلام بود به خاطر اینکه در دوران زندگی‌اش کسی به شخصیت بالای این فرد پی نبرد.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهید بهشتی یک انسان برجسته‌ در همه ابعاد بود، اظهار کرد: شهید مظلوم محمدحسین بهشتی از چهره‌های درخشان فکری و سیاسی انقلاب اسلامی بود و باید ایشان را یکی از معماران بزرگ تجدید بنای تفکر انقلاب و تشکیلاتی دانست.

وی ادامه داد: پس از هر انقلابی یک نظام سیاسی جدید شکل می‌گیرد که صیانت و دفاع از آن نیازمند آینده‌نگری و درایت سیاسی رهبر آن انقلاب است وگرنه در کوران سهم‌خواهی‌ها هر آن ممکن است انقلاب آسیب ببیند.

نایب‌رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس تاکید کرد: مرحوم شهید بهشتی از جمله رهبران انقلاب ایران بود که دوشادوش حضرت امام خمینی (ره) برای آینده انقلاب احساس نگرانی می‌کرد و برای هر چه بهتر اداره کردن انقلاب صاحب برنامه بود.

وی افزود:‌ در مقدمه حزب جمهوری اسلامی این نکته یادآوری شده بود که انقلاب نیاز به صیانت دارد و کسانی می‌توانند از انقلاب صیانت کنند که به آرمان‌ها و ارزش‌های آن اعتقاد داشته باشند و این جمع هم برای آنکه کارایی لازم را داشته باشد تلاش می‌کنیم حزبی را ایجاد کنیم تا نیروهای مومن و متعهد تربیت کند.

باهنر یادآور شد: بهشتی مظلوم شهید راه فقاهت و ولایت بود، ولایت‌مداری مهمترین شاخصه شهید مظلوم بهشتی بود.

وی ادامه داد: شهید بهشتی نظریه مترقی ولایت فقیه را ساختارسازی کرد. ایشان به تبیین نظریه ولایت فقیه معتقد بود که در زمان غیبت ولی‌عصر (عج) در جمهوری اسلامی ایران باید ولایت امر و ولایت امت یعنی مرکز ثقل حکومت و رهبری برعهده فقیه عادل باشد.

نماینده تهران گفت: ولایت در ساحت فقاهد مستمر میان روحانیت و مردم نقش بسیار مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم آن داشته است.

وی افزود: براساس نظر شهید بهشتی آنچه نظام را آسیب‌پذیر می‌کند فاصله گرفتن روحانیون و مردم از یکدیگر است که عده‌ای سعی دارند در روابط روحانیون و مردم اختلال ایجاد کنند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار