هدر اصلی
1390/04/07 09:44:35
سرویس صحن

مخالفت مجلس با مسکوت ماندن استفساریه ماده 28 قانون انتخابات

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد مسکوت ماندن طرح ۲ فوریتی استفساریه ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب سال ۱۳۷۸ و اصلاحات بعدی آن به مدت ۶ ماه مخالفت کردند.
مخالفت مجلس با مسکوت ماندن استفساریه ماده 28 قانون انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد مسکوت ماندن طرح 2 فوریتی استفساریه ماده 28 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب سال 1378 و اصلاحات بعدی آن به مدت 6 ماه مخالفت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/7870.jpg مخالفت,مجلس,با,مسکوت,ماندن,استفساریه,ماده,28,قانون,انتخابات Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، نمایندگان در جلسه علنی امروز سه‌شنبه -7 تیر- مجلس شورای اسلامی با 49 رای موافق، 153 رای مخالف و 15 رای ممتنع از مجموع 204 نماینده حاضر در صحن با پیشنهاد مسکوت ماندن طرح 2 فوریتی استفساریه ماده 28 قانون انتخابات مجلس مصوب سال 1378 و اصلاحات بعدی آن به مدت 6 ماه مخالفت کردند.

2 فوریت این طرح استفساریه در جلسه علنی روز یکشنبه 5 تیرماه مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده بود.

احمد توکلی نماینده تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات پیشنهاد مسکوت ماندن طرح دوفوریتی استفساریه ماده 28 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی را مطرح کرد.

در سؤال این استفساریه ‌آمده است "باتوجه به اصل 63 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که هر دوره نمایندگی را چهار سال می‌داند، آیا منظور قانونگذار در تبصره3 ماده 28 قانون موضوع استفساریه از دوره نمایندگی طی مدت 4 ساله می‌باشد یا شامل نمایندگان میان‌دوره‌ای هم می‌شود؟ "، در پاسخ به این سؤال نیز تصریح شده که ‌ "بلی، مقصود یک بار نمایندگی در هر دوره به میزان ولو کمتر از مدت 4سال می‌باشد و شامل نمایندگی میان‌دوره‌ای هم می‌شود. "

همچنین در سؤال دیگری که در طرح استفساریه مذکور عنوان شده، آمده است: "آیا مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و کارشناسی و معادل آنها شامل آن دسته از مدارکی می‌باشد که توسط وزارت علوم، وزارت بهداشت و حوزه علمیه و دیگر مراجع قانونی ذیصلاح صادر شده است (آنچه در ثبت نام داوطلبین دوره هشتم اعمال شده؟) "، که پاسخ آن نیز "بلی " است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet