آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
هدایت‌خواه:

کمیسیون فرهنگی طرح ادغام سازمان میراث فرهنگی با وزارت ارشاد را رد کرد

سرویس کمیسیون ها
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از بررسی طرح ادغام سازمان میراث فرهنگی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه امروز عصر کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: از آنجا که مضرات این ادغام بسیار بیشتر از فواید آن بود، کمیسیون فرهنگی ادغام میراث فرهنگی با وزارت ارشاد را رد کرد.
سه‌شنبه 7 تیر 1390 ساعت 17:47
کمیسیون فرهنگی طرح ادغام سازمان میراث فرهنگی با وزارت ارشاد را رد کرد سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از بررسی طرح ادغام سازمان میراث فرهنگی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه امروز عصر کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: از آنجا که مضرات این ادغام بسیار بیشتر از فواید آن بود، کمیسیون فرهنگی ادغام میراث فرهنگی با وزارت ارشاد را رد کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/966.jpg کمیسیون,فرهنگی,طرح,ادغام,سازمان,میراث,فرهنگی,با,وزارت,ارشاد,را,رد,کرد Icana

"ستار هدایت‌خواه" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)با اشاره به نشست امروز – سه‌شنبه 7 تیرماه – کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: طراحان طرح ادغام سازمان میراث فرهنگی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده معاونت توسعه و مدیریت نیروی انسانی رئیس جمهوری، معاونان سازمان میراث فرهنگی و وزارت ارشاد و نیز کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس برای بررسی طرح ادغام میراث فرهنگی در وزارت ارشاد در کمیسیون فرهنگی حضور پیدا کردند.

نماینده مردم بویراحمد و دنا با اشاره به ادله موافقان و مخالفان طرح ادغام سازمان میراث فرهنگی در وزارت ارشاد تصریح کرد: از آنجا که مضرات و هزینه‌های ادغام میزاث فرهنگی در وزارت ارشاد بیش از فواید آن بود، کمیسیون فرهنگی با این طرح مخالفت کرد و طرح را مورد تصویب قرار نداد.

هدایت‌خواه عدم سنخیت کامل فعالیت‌های میراث فرهنگی و وزارت ارشاد را یکی از مهم‌ترین دلایل رد شدن طرح ادغام در کمیسیون فرهنگی توصیف کرد و ادامه داد: باتوجه به وسعت حوزه فعالیت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بار سنگین مسئولیت این وزارتخانه، بیم آن می‌رود که در صورت ادغام میراث فرهنگی با وزارت ارشاد، وظایف اصلی میراث فرهنگی و گردشگری مورد غفلت و کم‌توجهی واقع شود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی با اشاره به دستاوردهای چشمگیر سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دوران استقلال از وزارتخانه‌های دیگر تأکید کرد: حوزه فعالیت‌های میراث فرهنگی و اهمیت صنعت گردشگری می‌طلبد که این عرصه در سازمان مستقلی تحت نظر رئیس جمهوری به فعالیت خود ادامه دهد.

وی افزود: امروز صنعت گردشگری در همه کشورهای دنیا مورد توجه بیشتر قرار گرفته و در ساختارهای مستقلی مشغول به فعالیت است، بنابراین وابسته ساختن صنعت گردشگری به وزارتخانه پرکار و پرمسئولیتی مانند فرهنگ و ارشاد اسلامی توجیه منطقی ندارد.

هدایت‌خواه مهم‌ترین دغدغه نمایندگان و طراحان ادغام درباره سازمان میراث فرهنگی را افزایش پاسخگویی مسئولان این سازمان دانست و تصریح کرد: با استفاده از سازوکارهایی همچون سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات، درخواست گزارش عملکرد و اجرای تحقیق و تفحص می‌توان پاسخگویی مسئولان سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را تضمین کرد و افزایش داد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000