عید سعید غدیرخم
1390/04/07 11:16:41
سرویس اجتماعی
حسنی با اشاره به برگزاری کنگره شهدای امدادگر در شیراز:

فداکاری‌های شهدای امدادگر نادیده گرفته شده است

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری کنگره کشوری ۴۷۶ شهید امدادگر گفت: شهدای امدادگر از جمله شهدایی هستند که تاکنون به آنها کم پرداخته شده است؛ بسیاری از امدادگران رزمنده ما از ابتدایی ترین امکانات دفاعی هم برخوردار نبودند که این فداکاری ها و بزرگ مردی ها باید بازنگری و بازتولید شود.
فداکاری‌های شهدای امدادگر نادیده گرفته شده است نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری کنگره کشوری 476 شهید امدادگر گفت: شهدای امدادگر از جمله شهدایی هستند که تاکنون به آنها کم پرداخته شده است؛ بسیاری از امدادگران رزمنده ما از ابتدایی ترین امکانات دفاعی هم برخوردار نبودند که این فداکاری ها و بزرگ مردی ها باید بازنگری و بازتولید شود. https://cdn.icana.ir/d/019/8014.jpg فداکاری‌های,شهدای,امدادگر,نادیده,گرفته,شده,است Icana

"علی اصغر حسنی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icanan) به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره 476 شهید امدادگر کشور افزود :عزت، استقلال، آزادی و سربلندی امروز کشور مدیون خون شهیدان دلاور مردانی است که با جان فشانی های خود این کشور را به اوج افتخار رساندند.

نماینده مردم لارستان و خنج بیان کرد: شهیدان متعلق به همه جامعه هستند که با مطالعه زندگی نامه و وصیت نامه این بزرگان در می یابیم که این افراد چه روح های بزرگی داشته اند به طوری که شهدای امدادگر برای نجات یک مجروح جان خود را در طبق اخلاص قرار می دادند و سلامتی خود را فدا می کردند تا بتوانند هم رزم خود را نجات دهند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان اظهارداشت: کنگره و یادواره های شهدا و تقویت روحیه فداکاری و ایثارگری برای حفظ و پاسداشت ارزش های نظام اسلامی و انقلاب باید در جامعه برگزار شود و زوایای پوشیده زندگی شهدا به خصوص شهدای امدادگر باید برای نسل جوان تبیین و مشخص شود.

وی ادامه داد: در واقع می توان گفت رزمندگان و جانبازان، مدیون امدادگران هستند زیرا امدادگران در دوران دفاع مقدس نقش مهمی برعهده داشتند که برگزاری کنگره کشوری شهدای امدادگر جمعیت هلال احمر در نوع خود کاری مهم و اثر گذار است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: شهدای امدادگر از جمله شهدایی هستند که تاکنون به آنها کم پرداخته شده است و رشادت ها و روحیه نوع دوستی این افراد به عنوان میراث گرانبهایی باید به جامعه خصوصا نسل جوان منتقل شود تا نسل جوان و آیندگان با این فداکاری ها آشنا شوند.

حسنی افزود: شهدای امدادگر بدون سلاح جنگی و به صرف کمک به مجروحین با فدای جان خود توانستند خدمت خالصانه ای را در راه انقلاب و اسلام داشته باشند که قطعا کار آنها در نزد خدا جایگاه ویژه ای دارد.

نایب رئیس مجمع نمایندگان استان فارس بیان کرد: چنین کنگره هایی قطعا در زنده نگه داشتن یاد شهیدانی که همه هستی خود را فدای سلامت جسمی و نجات جان سایر رزمندگان و مجروحان نمودند تاثیر گذار خواهد بود. 

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برگزاری چنین برنامه هایی سرمایه گذاری فرهنگی در جهت حفظ ارزش های نظام اسلامی است که هر چه در این زمینه هزینه شود کم است.

 نخستین کنگره کشوری 476 شهیدامدادگر16 تیرماه 90 به میزبانی شیرازسومین حرم اهل بیت برگزارخواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet