شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آلیا در نطق میان دستور:

تحقق شعار جهاد اقتصادی الویت کاری تمام مردم ایران باشد

سرویس صحن
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس با بیان این که که منشا خیزش‌های کشورهای منطقه و شمال آفریقا بیداری اسلامی است، گفت: تحقق شعار جهاد اقتصادی باید در الویت کاری تمام مردم ایران باشد.
سه‌شنبه 7 تیر 1390 ساعت 11:56
تحقق شعار جهاد اقتصادی الویت کاری تمام مردم ایران باشد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس با بیان این که که منشا خیزش‌های کشورهای منطقه و شمال آفریقا بیداری اسلامی است، گفت: تحقق شعار جهاد اقتصادی باید در الویت کاری تمام مردم ایران باشد. http://cdn.icana.ir/d/019/536.jpg تحقق,شعار,جهاد,اقتصادی,الویت,کاری,تمام,مردم,ایران,باشد Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir)،"فاطمه آلیا" در نطق میان دستور خود در نشست صبح امروز (سه‌شنبه 7 تیر) صحن علنی مجلس، با بیان این که منشا خیزش‌های کشورهای منطقه و شمال آفریقا  بیداری اسلامی است، تصریح کرد: تحول‌های ماه‌های اخیر در کشورهای منطقه نشان داد که اسلام می‌تواند به عنوان مبنای یک نظام حکومتی در جهان باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که نفوذ فرهنگ غیر اسلامی غرب در کشورهای اسلامی باعث دوری مسلمانان از دین اسلام شده بود، تصریح کرد: بیداری اسلامی پدیدآمده نشان‌دهنده این موضوع است که ملت‌ها می‌خواهند حیات دینی خود را باز پس بگیرند.

وی ادامه داد: با توجه به پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در تمام زمینه‌های علمی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی باعث شده است تا ایران کانون توجه در تمام دنیا باشد.

آلیا با بیان این که ایران اسلامی در راستای تداوم مقاومت فلسطین در برابر رژِم صهیونیست بیشترین اقدام‌ها را انجام داده است، اظهار کرد: کشورهای اروپایی هم باید در راستای اجرای عدالت گام بردارند.

 

 به زودی قدس آزاد می‌شود

وی با بیان این که موج بیداری اسلامی در کشورهای منطقه را ارج می‌نهیم و اقدام‌های استکباری کشورهای غربی را محکوم می‌کنیم، اظهار امیدواری کرد: به زودی شکست مثلث ظلم امریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی با آزادی قدس مقدس محقق شود.

آلیا با یادآوری این که فردا (8 تیر) روز جهانی مبارزه با صلاح‌های شیمیایی است، تصریح کرد: تمام مجامع بین‌المللی باید در راستای اجرای عدالت در این زمینه گام بردارند.

 

عاملان فتنه 88 باید محکوم شوند

این نماینده مردم در مجلس با یادآوری این که دو سال از جریان فتنه سال 88 می‌گذرد، افزود: جای سئوال است که چرا عاملان این فتنه همچنان محاکمه نشده‌اند.

وی ادامه داد: روزنامه 9 دی در راستای شفاف‌سازی فتنه سال 88 گام برمی‌داشت که متاسفانه جلوی این نشریه گرفته شد و امیدوارم هرچه سریع‌تر این نشریه به فعالیت خود ادامه دهد.

آلیا با بیان این که رهبر معظم انقلاب سال جاری را سال جهاد اقتصادی نام‌گذاری کردند، گفت: تحقق شعار جهاد اقتصادی باید در الویت کاری تمام مردم ایران باشد.

 وی با یاآوری این که نمایندگان مردم در نشست صحن علنی سه‌شنبه (31 خرداد) در میان سخنرانی رئیس جمهوری به ایشان اهانت کردند، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب از این موضوع بیش از همه مردم ناراحت شده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان این که نمایندگان مردم در مجلس اجازه استیضاح، سئوال و جواب از ردیس جمهوری را دارند، اظهار کرد: نمایندگان مردم در مجلس نباید به رئیس جمهوری اهانت کنند و رئیس مجلس باید با این موضوع برخورد کند.

نماینده تهران با خطاب قرار دادن نمایندگان، ادامه داد: حتی اگر از رئیس جمهور ناراحت باشند. آقای لاریجانی باید برخورد می‌کردند باید دعوا می‌کردند. اعتراض به رای شما ندارم. حق شماست. اما برخورد صحیح نیست. برخورد با یک مقام دو جور است.

 

اعتراض دارید؛ مستدل صحبت کنید

عضو کمیسیون امنیت ملی در توضیح نحوه بیان اعتراض‌ها، خاطرنشان کرد: اول اعتراض دارید؛ مستدل صحبت کنید به دور از تهمت و جنجال. علاج جویانه وارد میدان شوید. دوم، یک جور کینه ورزانه و دشمنانه است. دنبال ناخن زدن هستند.

وی با خطاب قرار دادن احمد توکلی، گفت: آقای توکلی: وقتی عامل استیضاح وزیر امور خارجه بر طرف شد. آقای توکلی برخورد کینه ورزا نه است. برخورد شما از نوع دوم است. من شما را فرد متدین می‌دانم. من کسی نیستم. اما این شان شما نیست. جدا معترض هستم. بساط هوچیگری را جمع کنید. مجلس جای هوچیگری نیست. با استدلال و منطقی حرف بزنید. نماینده مجلس بنا کند به هو کردن !! اهانت کردن ! قابل فهم نیست. به نمایندگان بگوئید هر کس 2 – 2 کرد اسمش را به مردم اعلام می‌کنیم.

آلیا افزود: البته ریاست محترم مجلس فرمایشات شخصی خودشان را در جلسه غیر علنی به ما منتقل نمودند اما شایسته بود و مر فرمایشات مقام معظم رهبری را کامل منتقل می‌فرمودند تا نمایندگان مورد خطاب به آن عنایت کنند و دیگر آن صحنه‌ها تکرار نشود.

نماینده تهران در بخش پایانی نطق خود تصریح کرد: امید واریم با تدبیر و درایت رهبر فرزانه انقلاب ادام الله ظله الشریف و هوشیاری ملت و عنایت رئیس جمهور، حوادث اخیر کشور به زودی جبران گردد. اگر چه نوع مشکلات ایجاد شده در دولتهای قبلی نیز کم نبوده است. رئیس دفتر دولت آقای‌هاشمی رفسنجانی الان کجاست؟ برخی معاونین آقای خاتمی و خود ایشان که در فتنه 88 نقش اصلی داشتند چه می‌کنند؟ اما قطعا قضایایی وجود دارد که دنباله آن فتنه که اتفاقا توسط نفوذی‌های همان جریان در دولت دهم هم رخنه کرده در شرایط حاضر مسائل را بزرگنمایی می‌کنند و البته جریان فراکسیون اقلیت مجلس هم که در سایه دموکراسی زیادی حاکم بر مجلس اتفاقا صدای رسایی هم دارند با ادعای شم سیاسی بالا تا کنون آقایان کروبی و موسوی و خاتمی و‌هاشمی را محکوم نکرده اند.

آلیا ادامه داد: خداوند همه ما را هدایت کند اشکالاتمان را بر طرف کنیم تا مشکلات مردم هم برطرف گردد. همه ما تلاش کنیم تا آنچنانی مقام معظم رهبری حفظه الله تعالی می‌خواهند آرامش حفظ تا دهه پیشرفت و عدالت هم بخصوص با ادامه خدمت به مناطق محروم و اقشار مستضعف با موفقیت سپری گردد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000