خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1390/04/07 12:29:22
سرویس صحن
هدایت‌خواه در تذکر آیین‌نامه‌ای:

برخی اظهارنظرهای نمایندگان خلاف شأن مجلس است

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در تذکری آیین‌نامه‌ای، برخی اظهارنظرهای نمایندگان را خلاف شأن مجلس دانست و خواستار توجه هیئت رئیسه به این موضوع شد.
برخی اظهارنظرهای نمایندگان خلاف شأن مجلس است سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در تذکری آیین‌نامه‌ای، برخی اظهارنظرهای نمایندگان را خلاف شأن مجلس دانست و خواستار توجه هیئت رئیسه به این موضوع شد. https://cdn.icana.ir/d/019/2403.jpg برخی,اظهارنظرهای,نمایندگان,خلاف,شأن,مجلس,است Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)،  "ستار هدایت‌خواه"  در جلسه علنی امروز سه‌شنبه (7 تیر) مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده 182 آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: متاسفانه در مجلس یک روال غلط جاری شده است که به جای توجه به تذکرهای مرتبط به مجلس؛ بیشتر تذکرهایی که مربوط به مجلس نیستند، مطرح می‌شود.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس با استناد به بند 11 ماده 23 آیین‌نامه داخلی مجلس در ادامه تذکر آیین‌نامه‌ای خود، گفت: براساس این ماده باید شأن مجلس حفظ شود اما متاسفانه روال اینگونه شده است که برای حفظ شأن تنها به صحبت‌های افرادی که در خارج از مجلس هستند توجه می‌شود.

وی در ادامه اظهار کرد: برخی اظهارنظر نمایندگان برخلاف شأن مجلس است به عنوان مثال آقای قنبری در مصاحبه‌ای گفته‌اند که دلیل رای نمایندگان به وزیر را باید در عدم حضور رئیس جمهور جستجو کرد و به سجادی هم چون رئیس جمهور آمد، رای ندادیم. بیان این قبیل صحبت‌ها، اهانت به دروغ و تهمت به مجلس است و شما موظف به جلوگیری از این قبیل اقدام‌ها هستید.

"سید شهاب‌الدین صدر" نایب رئیس مجلس که در ساعات پایانی ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، در پاسخ به تذکر هدایت‌خواه گفت: رای نمایندگان مجلس مخفی است و همکاران باید در این رابطه ملاحظات لازم را رعایت کنند و حکمی در رابطه با رای‌گیری صادر نکنند، اظهارنظرهای قنبری نیز نظر شخصی ایشان بوده و نباید تعمیم داده شود و بدون شک رئیس جمهور برای نمایندگان قابل احترام است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet