ولادت امام موسی کاظم (ع)
1390/04/07 13:02:54
سرویس اقتصادی
7 درصد ثروت و 0.6 درصد اقتصاد دنیا در اختیار ایران

دلقپوش: سهم ایران در اقتصاد جهان با سهم ثروتش تناسب ندارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که سهم ایران با داشتن هفت درصد از ثروت دنیا، در اقتصاد دنیا تنها ۰.۶ درصد است، گفت: سوءمدیریت، ضعف مدیریتی، عدم پایبندی به قانون و شتاب کند در اجرای طرح‌های اقتصادی، از جمله علت‌های اصلی در نرسیدن به اهداف کلان اقتصاد در کشور است.
دلقپوش: سهم ایران در اقتصاد جهان با سهم ثروتش تناسب ندارد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که سهم ایران با داشتن هفت درصد از ثروت دنیا، در اقتصاد دنیا تنها 0.6 درصد است، گفت: سوءمدیریت، ضعف مدیریتی، عدم پایبندی به قانون و شتاب کند در اجرای طرح‌های اقتصادی، از جمله علت‌های اصلی در نرسیدن به اهداف کلان اقتصاد در کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/7835.jpg دلقپوش:,سهم,ایران,در,اقتصاد,جهان,با,سهم,ثروتش,تناسب,ندارد Icana

"فرهاد دلق‌پوش" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با بیان این که نمایندگان مردم در مجلس قانون‌های مناسبی را برای دستیابی به اهداف اقتصاد کلان کشور تصویب کرده‌اند، تصریح کرد: قانون پنج ساله برنامه پنجم توسعه، قانون افق چشم‌انداز و همچنین بودجه سالانه از جمله قوانینی است که برای دسترسی به اهداف اقتصاد کلان کشور تصویب شده است.

 

قانون‌ها در راستای توسعه اقتصادی تصویب می‌شوند

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایطی که قانون‌های تصویب شده برای توسعه اقتصاد کشور به خوبی اجرا نشود، مسئولان کشور از رسیدن به اهداف اصلی و توسعه اقتصاد کشور باز می‌مانند.

وی با بیان این که ایران منابع غنی نفت و گاز در اختیار دارد و هفت درصد از ثروت کل جهان در ایران است، اظهار کرد: با توجه به این منابع ثروتی که در ایران قرار دارد متأسفانه تنها 0.6 درصد از اقتصاد دنیا سهم ایران است.

دلق‌پوش با بیان این که سوءمدیریت، ضعف مدیریتی، عدم پایبندی به قانون و شتاب کند در راستای اجرای طرح‌های اقتصادی از جمله‌علت‌های اصلی در نرسیدن به اهداف کلان اقتصاد در کشور است، گفت: اعمال تحریم اقتصادی کشورهای غربی علیه ایران هم از جمله این علت‌ها است و باعث اختلال در اقتصاد کشور شده است.

 

انتخاب مدیران اقتصادی باید بر اساس تخصص باشد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که ساختار مدیریت اقتصادی کشور باید بر مبنای شایسته‌سالاری و تخصص باشد، تصریح کرد: باید با بازنگری در حوزه مدیریت اقتصادی، افراد لایق در حوزه اقتصاد مدیریت کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet