خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1390/04/07 16:45:55
سرویس استان ها
جلال محمودزاده:

بزرگ‌ترین کارخانه تولید واکسن تب برفکی در مهاباد به بهره‌برداری می‌رسد

نماینده مردم مهاباد در مجلس با بیان این که کارخانه تولید واکسن تب برفکی مهاباد همزمان با هفته صنعت و معدن به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: این کارخانه در سطح خاورمیانه بی‌نظیر است.
بزرگ‌ترین کارخانه تولید واکسن تب برفکی در مهاباد به بهره‌برداری می‌رسد نماینده مردم مهاباد در مجلس با بیان این که کارخانه تولید واکسن تب برفکی مهاباد همزمان با هفته صنعت و معدن به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: این کارخانه در سطح خاورمیانه بی‌نظیر است. https://cdn.icana.ir/d/019/8067.jpg بزرگ‌ترین,کارخانه,تولید,واکسن,تب,برفکی,در,مهاباد,به,بهره‌برداری,می‌رسد Icana

"جلال محمودزاده" در گفت‍‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با بیان این که کارخانه تولید واکسن تب برفکی در سطح خاورمیانه بی‌نظیر است، افزود: این کارخانه همزمان با هفته صنعت و معدن به بهره‌برداری می‌رسد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که اعتبار اختصاص یافته به این کارخانه حدود هفت میلیارد تومان است، تصریح کرد: این کارخانه در زمینی به مساحت هشت هکتار و با زیربنای 13 هزار مترمربع ساخته شده است.

این نماینده مردم در مجلس با بیان این که کارخانه تولید واکسن تب برفکی به غیر از واکسن تب برفکی، واکسن آنفولانزای مرغی را هم تولید می‌کند، افزود: حدود 75 درصد از تولید این کارخانه صادر و حدود 25 درصد از محصولات در داخل کشور مصرف می‌شود.

وی با بیان این که بهره‌برداری از کارخانه تولید واکسن تب برفکی مهاباد، فواید فراوانی را برای منطقه به همراه دارد، گفت: این کارخانه حدود 200 نفر اشتغال مستقیم و حدود یکهزار نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد می‌کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، تاکید کرد: با بهره‌برداری از کارخانه تولید واکسن تب برفکی در مهاباد، ایران به سومین تولید کننده این محصول در جهان تبدیل می‌شود.

بیماری تب برفکی یک بیماری ویروسی بسیار عفونی و به شدت مسری است که به لحاظ شدت خسارات اقتصادی یکی از موانع اصلی در تأمین بهداشت و تولید دام و فرآورده‌های دامی به شمار می‌رود، این بیماری سبب کاهش شدید تولید دام شده و نقش اساسی در تجارت دام و فرآورده‌های خام دامی دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet