عید سعید غدیرخم
1390/04/08 14:10:45
سرویس اقتصادی
احمد مهدوی ابهری:

کارآفرینی، راه نجات اقتصاد کشور است

نایب رئیس عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در هدفمندی یارانه‌ها نگاه ویژه معطوف به خانوارها بوده است تا با مشکل اقتصادی روبه‌رو نشوند، در حالی‌که صنعت و تولید در حاشیه قرار گرفته است.
کارآفرینی، راه نجات اقتصاد کشور است نایب رئیس عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در هدفمندی یارانه‌ها نگاه ویژه معطوف به خانوارها بوده است تا با مشکل اقتصادی روبه‌رو نشوند، در حالی‌که صنعت و تولید در حاشیه قرار گرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/823.jpg کارآفرینی،,راه,نجات,اقتصاد,کشور,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "احمد مهدوی ابهری" در گفت‌وگو با مردم نو افزود: مقوله اشتغال‌زایی بسیار حائز اهمیت است و اگر چرخ تولید از حرکت باز بماند، بسیاری از کارگران و کارمندان بیکار خواهند شد که تبعات نامناسب آن به جامعه باز می‌گردد.

نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی افزود: اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها کار بسیار خطیری بوده است، مجلس کمیسیون ویژه‌ای را برای هدفمندی یارانه‌ها فعال کرده است تا مسائل مربوط به آن در این کمیسیون مطرح شود.

وی ادامه داد: با رایزنی‌های انجام گرفته با فعالان اقتصادی و بنگاه‌های اقتصادی پیش نویسی تدوین شده است که در صورت تصویب در هیئت دولت و ارائه نظر مثبت آنان در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

مهدوی ابهری اظهار کرد: برای بهبود مستمر فضای کسب و کار و تسهیل در انجام فعالیت‌های اقتصادی کشور هیئت عالی فضای کسب و کار با حضور نماینده رئیس‌جمهوری، رؤسای اتاق‌های بازرگانی، تعاون و اصناف و همچنین 6 نفر از تشکل‌های سراسری به انتخاب اتاق‌های بازرگانی و وزیران مربوط تشکیل خواهد شد تا مسائل و مشکلاتی که پیش روی فضای کسب و کار وجود دارد را بررسی کند.

به گفته وی، نرخ سود بانکی در بخش اعتبارات برای تولید‌کننده مناسب نیست و بعضا به 25 درصد نیز می‌رسد درخواست ما از مسئولان مربوط این است که متناسب با فعالیت آنان سود بانکی تعیین و مطالبه شود.

این نماینده مردم در مجلس یادآور شد: اگر خواهان رقابت کارآفرینان در عرصه بازار داخلی و بین‌المللی هستیم، باید افزون بر ایجاد فضای مناسب کسب و کار در سود بانکی نیز شرایط را به‌گونه‌ای فراهم کنیم که برای تولید‌کننده مقدور و میسر باشد؛ فضای کسب و کار در برنامه پنجم توسعه ابلاغ شده است که به‌زودی در صحن علنی مجلس به تصویب خواهد رسید.

وی تصریح کرد: اصلاح نظام اقتصادی ایران با قانون هدفمندی یارانه‌ها در کنار اصل 44 قانون اساسی اقتصاد کشور را نجات خواهد داد.

نایب رئیس دوم عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: هدف مهم‌تر این قانون اصلاح قیمت‌ها است، زیرا در سال‌های متمادی یارانه‌ها را به بدترین روش‌های ممکن تخصیص داده‌ایم که با اجرایی شدن این قانون نخستین گام‌ها به سوی اقتصاد بازار محور برداشته می‌شود؛ در شرایطی که یارانه به بازار تعلق گرفت سهم بیشتری از یارانه می‌برد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet